Tunel w ul. Geodetów otwarty

Tunel w ul. Geodetów otwarty

Tunel przy stacji Wołomin Słoneczna otwarty!

Powoli, krok po kroku, oczywiście nie w takim tempie jak byśmy wszyscy sobie tego życzyli – inwestycja kolejowa na

terenie naszej Gminy dobiega końca. Jak przy każdej budowie czy remoncie, było sporo nerwów i zrozumiałe pytania: kiedy to się skończy? No to powoli się kończy

Co zmieniła w Wołominie ta inwestycja?

Mamy nowy rozkład jazdy, większą częstotliwość (co 10 minut w godzinach szczytu) kursowania pociągów w kierunku Warszawy Wileńskiej.

Mamy też nowe perony i przejścia podziemne. Wszystko to wymaga modyfikacji (w ramach

możliwości) wg przekazywanych przez nas do kolei sugestii mieszkańców. Najpierw pojawią się nowe ławki na peronach, potem biletomaty w dogodnych lokalizacjach. Stojaki dla rowerów już są zamontowane, a będzie ich jeszcze więcej. Będziemy też wnioskować o inne udogodnienia.

No i mamy wreszcie pierwszy, a niedługo drugi bezkolizyjny przejazd przez tory. Nie jest idealny. Aby go zbudować Kolei zaciągnęła u mieszkańców Wołomina wielki dług w postaci godzin straconych przez nich w korkach. Dług ten będą zwracać dzięki nowym szybszym przeprawom przez tory.

Więcej pracy wymagać będzie zbudowanie dodatkowego wejścia w ramach stacji PKP Wołomin na peron w kierunku Warszawy. Gmina przygotowała już swoją propozycję rozwiązania tego problemu funkcjonalnego, jak tylko otrzymamy potwierdzenie na papierze – podzielimy się tym z Wami.