Deszczowy Puchar Wołomina – wędkarze spławikowi nie ulegli pogodzie.

Deszczowy Puchar Wołomina - wędkarze spławikowi nie ulegli pogodzie.

Kolejny raz wołomińscy wędkarze i sympatycy wędkarstwa spławikowego spotkali się na corocznej imprezie organizowanej w ramach Obchodów rocznicy Cudu nad Wisłą – Pucharze Wołomina. Areną zmagań, które w tym roku zostały objęte Patronatem Burmistrza Wołomina – Pani Elżbiety Radwan było starorzecze Bugu w okolicach Kani Polskiej – tzw. Brachnia. Urokliwe otoczenie i przygotowane wcześniej stanowiska były z punktu widzenia zawodników niewiadomą, gdyż od dłuższego czasu nie odbywały się w tym miejscu tak licznie obsadzone zawody w dyscyplinie spławikowej. Jak się okazało już wczesnym rankiem sprawdzian dla uczestników zgotowała również pogoda gdyż prawie równo z wejściem zawodników na stanowiska zaczął padać rzęsisty deszcz, który towarzyszył nam aż do zakończenia zawodów.
Pomimo trudnych warunków, o godzinie 8:50 sygnał do nęcenia dał początek kanonadzie kul zanętowych rzucanych przez osiemnastu seniorów, czterech juniorów oraz jedną Panią. Po nęceniu przyszedł czas na rozpoczęcie łowienia. W ruch poszły uklejówki, baty oraz tyczki. Dało się zauważyć, że ryby występują strefowo, choć wraz z upływem czasu prawie każdy z zawodników miał w siatce większą lub mniejszą ilość ryb. Dominowały ukleje oraz niewielkie leszcze, dla których miłym urozmaiceniem była płotka. Aby liczyć się w czołówce najliczniejszej kategorii – seniorów należało złowić ponad 3 kg ryb, które po przeliczeniu na punkty dawały 3 000 pkt. Ta trudna sztuka udała się kol. Kazimierzowi Radomskiemu, który od początku wysunął się na prowadzenie i utrzymał je do końca zawodów osiągając ostatecznie wynik 3 965 pkt. Na drugim miejscu uplasował się kol. Paweł Has. Łowiąc równo i metodycznie przez całą czterogodzinną turę zbudował ostatecznie wynik 3 420 pkt. Ostatnie miejsce podium przypadło kol. Tadeuszowi Adamkiewiczowi, który na niełatwej do łowienia w tak trudnych warunkach atmosferycznych uklei zdołał zbudować wynik 3 010 pkt. Tuż za podium sklasyfikowany został najbardziej utytułowany wędkarz spośród startujących tego dnia wędkarzy kol. Krzysztof Bukrak z wynikiem 2 660 pkt. Pierwszą piątkę zamknął kol. Piotr Cudny, który uzyskał wynik 1870 pkt.

W kategorii Juniorów triumfował kol. Damian Kostrzewa, z wynikiem 1 405 pkt. zdecydowanie wyprzedził kol. Szymona Karczewskiego 780 pkt. i Wojciecha Wielądek 740 pkt. Naszym Juniorom, oraz ich Opiekunom należą się wielkie brawa za wędkarską wytrwałość i ducha walki, którego nie zdołał rozpuścić padający za kołnierze i do pudełek z przynętami deszcz. Brawo !!!
Jedyną Panią, która zdecydowała się na udział w rywalizacji była kol. Jadwiga Kostrzewa, która osiągnęła wynik 1 280 pkt.
Po zakończeniu sportowej rywalizacji przyszedł czas na zakończenie zawodów oraz rozdanie ufundowanych przez Panią Burmistrz Pucharów. Tą część imprezy uświetnili przedstawiciele władz Wołomina: Zastępca Burmistrza Pan Robert Makowski oraz Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Izdebska.

Wraz z pucharami rozdane zostały najlepszym zawodnikom w każdej z kategorii ufundowane przez Koło PZW nr 21 w Wołominie nagrody w postaci talonów do sklepu Insel oraz nagrody rzeczowe – prawdziwe uklejówki dla naszych juniorów.

Pełne wyniki zawodów: