Dziś jest:

Eko-Anioły w wołomińskich ogrodach

Wyjątkowo sympatyczna uroczystość miała miejsce 15 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie. Prezes Fundacji "Nasza Ziemia" Mira Stanisławska-Meysztowicz wraz z Burmistrzem Wołomina Jerzym Mikulskim wręczyli nagrody w konkursach na najpiękniejszy ogród oraz Eko-Anioła. Wymienione konkursy zostały zorganizowane w ramach programu "Czysty Wołomin".
 
Eko-Anioły przyznawane są osobom lub instytucjom, działającym na rzecz poprawy stanu środowiska na terenie Gminy Wołomin. W tym roku statuetki, których twórcą jest Jakub Lipiński, otrzymali:
  • Kazimierz Dąbrowski – sołtys wsi Cięciwa, za aktywizowanie społeczności lokalnej do działań na rzecz ochrony środowiska.
  • Wojciech Łochowski – dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie za wieloletnie aktywizowanie uczniów szkoły oraz lokalnej społeczności do działań na rzecz ochrony środowiska.
  • Leon Palesa – założyciel Galerii "Korozja i Kolor" za pracę na rzecz ochrony krajobrazu naturalnego i kulturowego Wołomina.
  • Łukasz Rygało – za inicjowanie i zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska w Gminie Wołomin.
Prezes Fundacji Mira Stanisławska-Meysztowicz podkreśliła, jak bardzo cieszy się z wręczenia Eko-Aniołów. – Żeby powstawały ładne rzeczy, żeby udawały się mądre działania, potrzeba Aniołów Stróżów. Wierzę, że każdy z nas ma takiego Anioła, który pozwala czasami nam dorosłym, być dziećmi.
 
Natomiast burmistrz Jerzy Mikulski zwrócił się do laureatów konkursu na "Najpiękniejszy ogród" w gminie Wołomin. – To co Państwo robią wpływa na zmianę wyglądu naszego miasta, dzięki wam Wołomin jest coraz piękniejszy. Dbałość o własny dom, balkon, ogródek, to także troska o wygląd naszego miasta. Ktoś powiedział, że przed wojną Wołomin był jednym wielkim ogrodem. Górki Mironowe, Dom nad Łąkami, posiadłości Nasfetera, tereny wzdłuż ul. Długiej aż po Lipiny Kąty to były miejsca raz bardziej zadbane, to znowu trochę zdziczałe, ale stanowiły jeden wielki, zielony ogród. Dzięki tym ogrodom, które Państwo pielęgnujecie, możemy z sentymentem wracać do tamtego obrazu miasta. I dzięki Waszym działaniom, idea wielkiego wołomińskiego ogrodu staje się rzeczywistością.
 
Nagrody w konkursie "Najpiękniejszy ogród 2010" otrzymali:
 
*w kategorii ogrody przydomowe
  • I miejsce – Barbara Lisik z Wołomina
  • II miejsce ex aeuquo – Krystyna Sobotka z Wołomina i Halina Ambroziak z Wołomina
  • III miejsce – Monika i Dariusz Urbaniak z Wołomina
  • Wyróżnienia: Henryk Siwerski z Zagościńca i Agnieszka Wojtkowska z Nowych Lipin
*w kategorii ogrody przyblokowe
  • I miejsce – Grażyna Czarniawska z Wołomina
  • II miejsce – Czesław Koc oraz mieszkańcy bloku nr 6 na os. Słoneczna w Wołominie
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy uznania oraz bony na zakup artykułów ogrodniczych.
Po złożeniu gratulacji, prezes Mira Stanisławska-Meysztowicz poprosiła obecnych na spotkaniu, żeby w naszych polskich ogrodach sadzili tylko rodzime rośliny. Dlatego, żeby nasze polskie owady, ptaki i drobne ssaki miały co jeść. – Kocham wiejskie ogrody, kolorowe i cudownie pachnące. Patrzę na taki ogród i wiem, jaka jest pora roku. Teraz, jesienią, w ogrodach królują dalie i astry…


Dodano: 16 września 2010

Gmina Wołomin 
ul. Ogrodowa 4, 05-200 Wołomin
tel. (22) 763 30 00, fax (22) 763 30 66
e-mail: um@wolomin.org

Urząd czynny
pon: 9:00 - 19:00, wt - czw: 8:00 - 16:00
pt: 8:00 - 14:00
Kasa Urzędu czynna
pon: 9:00 - 18:15, wt - czw: 8:00 - 15:15
pt: 8:00 - 13:15
(przerwa w Kasie pon-czw :13:00-13:25, pt:11:00-11:25)
Nr rachunku:
49 1240 6074 1111 0000 4991 6047
Opłata skarbowa:
90 1240 6074 1111 0010 5705 0013 

    Biuletyn Informacji Publicznej    Biuletyn Informacji Publicznej
    Elektroniczna Skrzynka Odbiorcza    Elektroniczna Skrzynka Podawcza  


Odwiedź nas na Facebooku!     Odwiedź nasz kanał na YouTube!     Odwiedź nasze galerie na Flickr!

 

Polecamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij