Kursowanie linii L w okresie Wszystkich Świętych 2022

wnętrze busa z siedzeniami

W dniach 29.10-02.11.2022 r. w związku ze wzmożonym ruchem w rejonach cmentarzy zostają wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu lokalnych linii autobusowych „L” kursujących na terenie gminy Wołomin:

Na trasie linii L37 zmieniony zostaje charakter z warunkowych na stałe następujących przystanków: CMENTARZ 01 i 02 w Wołominie.

Linia L38 kursuje na trasie zmienionej w obu kierunkach: SZPITAL POWIATOWY (Wołomin) – … – Legionów – Gryczana – Sikorskiego – 1 Maja (DW634) – al. Niepodległości – Majdan: Watykańska – … – MAJDAN. Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:
GRANICZNA 01 i 02 w Wołominie;
GRYCZANA 01 w Wołominie;
CMENTARZ 03 w Wołominie.
Na trasie objazdowej obowiązują wszystkie napotkane przystanki. Zmieniony zostaje charakter z warunkowych na stałe następujących przystanków: CMENTARZ 01 i 02 w Wołominie.

W dniach 31.10. – 1.11.2022 r. autobusy linii Lxx kursują wg poniżej załączonego harmonogramu:
L35: Wołomin, Szpital Powiatowy ↔ Stare Grabie – rozkład jazdy dnia świątecznego;
L36: Wołomin, Sokola ↔ PKP Zagościniec – rozkład jazdy dnia świątecznego;
L37: Wołomin, Szpital Powiatowy ↔ Ossów Szkoła – rozkład jazdy dnia świątecznego;
L38: Wołomin, Szpital Powiatowy ↔ Majdan – rozkład jazdy dnia świątecznego, uwzględniający ww. zmiany trasowe;
L40: Wołomin, parking Legionów ↔ Marki Cmentarz – rozkład jazdy dnia świątecznego.

Przypominamy, że w autobusach linii „L” obowiązuje taryfa i bilety Warszawskiego Transportu Publicznego od biletu dobowego „w górę” (link do strony). Aby korzystać z tańszych przejazdów złóż wniosek o wydanie karty, na której można kodować bilety długookresowe z dopłatą gminy, tzw. Bilet Metropolitarny (link do strony z informacjami nt. oferty). Bilety na pojedyncze przejazdy można nabyć u kierowcy.