Obchody 100. rocznicy nadania Wołominowi praw miejskich

2019 rok to rok dla nas wyjątkowy! 4 lutego przypada 100. rocznica nadania Wołominowi praw miejskich przyznanych na mocy Dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego w 1919 roku. To niezwykle ważna i symboliczna data w historii Wołomina, dlatego właśnie 4 lutego rozpoczynamy świętowanie i będziemy celebrować tę piękną rocznicę cały rok!

Podczas obchodów pragniemy wzmocnić poczucie dumy i wspólnoty wśród naszych mieszkańców. Planujemy organizację różnorodnych wydarzeń przypominających o ważnych datach, osobach i miejscach związanych z Wołominem. Zróżnicowana forma i tematyka pozwoli nam dotrzeć do osób w różnym wieku oraz odkryć mniej znane aspekty naszej przeszłości.

100 urodziny to widoczny znak przejścia z przeszłości w przyszłość. Jednym z projektów realizowanych w ramach obchodów jest propozycja Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich, które przez cały rok na swojej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku będzie prezentować subiektywny wybór związanych z Wołominem osób ciekawych i ważnych. Specjalną ofertę przygotowano również dla najmłodszych zwiedzających, którzy będą mogli wziąć udział w tematycznych lekcjach muzealnych.

W nadchodzących miesiącach nie zabraknie również okazji do podzielenia się z innymi swoimi ulubionymi miejscami oraz wspomnieniami związanymi z Wołominem. Miejska Biblioteka Publiczna z nadesłanych zdjęć przygotuje wystawy tematyczne, a ich autorów nagrodzi okolicznościowymi upominkami.

Pobierz logo 100-leciaokrągłe, kwadratowe albo w krzywych.