Kolej opowiadana słowem i obrazem

Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie serdecznie zaprasza 9 października na spotkanie z Markiem Moczulskim pt. „Kolej opowiadana słowem i obrazem. Pamięci Marii Balickiej i Jerzego Korczak-Ziołkowskiego” w 175.rocznicę powstania Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej i 160.rocznicę powstania Drogi Żelaznej Petersbursko-Warszawskiej.
O godz. 13.00 w sali na piętrze odbędzie się wernisaż wystawy prac Jerzego Korczak-Ziołkowskiego oraz o godz. 16.00 spotkanie poprowadzone przez Marka Moczulskiego poświęcone Marii Balickiej, Jerzemu Korczak-Ziołkowskiemu i literackim opisom kolei. Utwory literackie w interpretacji Krzysztofa Krupińskiego.
Marek Moczulski, miłośnik kolei i wszelkiej tematyki z nią związanej, opowie i przedstawi literackie opisy dróg żelaznych, zarówno prozatorskie jak i poetyckie. Wspominać będziemy w czasie tego popołudnia Marię Balicką, zapamiętaną przede wszystkim jako znawczynię Reymonta i oczywiście kolei oraz Jerzego Korczak- Ziołkowskiego, autora pięknych, nostalgicznych obrazów i grafik przedstawiających kolej. W czasie wernisażu Marek Moczulski przybliży postać artysty, jego inspiracje oraz opowie o osobistych z nim relacjach.

„Kolej opowiadana słowem i obrazem. Pamięci Marii Balickiej i Jerzego Korczak-Ziołkowskiego”
9 października 2021 roku
godz. 13.00 Wernisaż wystawy
godz. 16.00 Spotkanie literacko-wspomnieniowe
Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich „Dom nad Łąkami” w Wołominie

Wstęp na obydwa wydarzenia wolny. Na spotkaniu literacko-wspomnieniowym obowiązuje limit 40 miejsc. Uczestnicy wydarzeń zobowiązani będą do wypełnienia ankiety covidowej.
Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 9 października do 25 listopada br. w sali wystawowej na piętrze Muzeum. Dostęp na piętro jedynie po schodach, brak rampy podjazdowej.

Data

paź 09 2021
Expired!

Czas

13:00 - 17:00

Lokalizacja

Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie
ul. Nałkowskiego 17, 05-200 Wołomin

Organizator

Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich
Telefon
22 786 22 19
Email
muzeumnalkowskich@muzeumnalkowskich.pl
Strona WWW
http://www.muzeumnalkowskich.pl