Podwieczorek muzyczny dla dzieci „Od kujawiaczka do krakowiaczka”

W niedzielę 27 listopada w Izbie Muzealnej Wodiczków odbędzie się kolejny Podwieczorek muzyczny dla dzieci. Podczas tego spotkania, zatytułowanego „Od kujawiaczka do krakowiaczka”, dzieci poznają polskie tańce ludowe. Wybrane na to spotkanie utwory zagrają Beata Kierzkowska (flet) i Anna Kornacka (fortepian). Spotkanie poprowadzi Małgorzata Chmielewska.

Podwieczorki muzyczne dla dzieci to niedzielne, popołudniowe spotkania muzyczne adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ich celem jest rozbudzenie wrażliwości muzycznej i zamiłowania do muzyki klasycznej. Program Podwieczorków został opracowany przez profesjonalnych muzyków i doświadczonych pedagogów w taki sposób, aby łączył naukę z zabawą. Dzieci uczestniczące w spotkaniach poznają utwory muzyczne polskich i światowych klasyków muzyki poważnej, zapoznają się także z dźwiękami różnych instrumentów muzycznych. Wychowawczy charakter podwieczorkowych spotkań polega również na spędzaniu tego czasu z rodzicami, którzy są włączani do wspólnej zabawy. Zajęcia odbywają się w Izbie Muzealnej Wodiczków, dzięki czemu dzieci poznają przy okazji historię swojego miasta.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 27 listopada 2022 r. o godz. 16:30.
Wstęp wolny.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” dofinansowanego przez gminę Wołomin.

Data

lis 27 2022
Expired!

Czas

16:30

Lokalizacja

Izba Muzealna Wodiczków
Al. Armii Krajowej 43, 05-200 Wołomin

Organizator

Fundacja ODA
Telefon
601 281 581
Email
oda@fundacjaoda.pl
Strona WWW
http://fundacjaoda.pl/