Podziel się krwią przy Galerii Wołomin

11 marca pod Galerią Wołomin stanie krwiobus. To kolejna akcja we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK „Dar Serca”. Wszyscy chętni, po zakwalifikowaniu przez lekarza, będą mogli zostać honorowymi dawcami krwi.

Krew jest wciąż potrzebna i ważna, bo ratuje ludzkie życie. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować, za to można się nią podzielić. 11 marca krew będzie można oddać w godz. 10:00- 15:00 na parkingu przed centrum handlowym.
– W magazynach zasoby są niewystarczające, więc każda akcja jest ogromnym wsparciem. Serdecznie zapraszamy do dzielenia się tym cennym darem, jakim jest krew. Pamiętajmy, że trzeba być zdrowym i nie przyjmować na stale żadnych leków, co najmniej przez 2 tygodnie nie mieć infekcji. Dzień przed i w dniu pobrania nie zapominajmy o nawadnianiu. Należy zjeść lekkie śniadanie, nie przychodźmy na akcję na czczo – tłumaczy Łukasz Prasek z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Dar Serca”.

Krwiodawcą może zostać osoba w wieku 18-65 lat (dla oddających krew po raz pierwszy górną granicą wieku jest 60 rok życia), o masie ciała powyżej 50 kg. Warto zaznaczyć, że krwi nie można oddawać przez sześć miesięcy po operacji, wykonaniu tatuażu czy kontaktu z obcą krwią.
Do pobrania krwi kwalifikuje lekarz po wywiadzie i badaniu, następnie zespół pielęgniarski zajmuje się dawcą. Każda próbka krwi jest bardzo dokładnie badana: oznacza się grupę krwi, wykonuje morfologię, test na obecność żółtaczki typu B i C, kiły i wirusa HIV. Dawca może dostać wszystkie wyniki badań, jeśli tylko zgłosi taką potrzebę. Tradycyjnie dawcy krwi otrzymują standardowy pakiet energetyczny, zawierający m.in. 8 tabliczek czekolady.

– Nasza współpraca z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK „Dar Serca” trwa już kilka lat. Marcowa akcja to pierwsza z cyklu zaplanowana na ten rok. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wołomina i okolic do włączenia się i oddania tak cennej krwi – mówi Joanna Uszyńska, Marketing Manager Galerii Wołomin.

W ostatnich akcjach w Galerii Wołomin w sierpniu i listopadzie 2022 roku krew oddało prawie 50 osób. Kolejne akcje odbędą się 24 czerwca, 2 września i 4 listopada.

Tagi:

Data

mar 11 2023
Expired!

Czas

10:00 - 15:00

Lokalizacja

Galeria Wołomin
Geodetów 2, Wołomin