Warsztaty plastyczne „Nic a jednak coś”

Warsztaty plastyczne z pisarką Anną Paszkiewicz, autorką książki Coś i Nic, podczas których ich uczestnicy dowiedzą się, dlaczego słowa, które słyszymy od innych, czasem pomagają nam wzrastać, a czasem ucinają nam skrzydła.

Warsztaty odbywają się w ramach Festiwalu Literackiego Znaczenia.

Anna Paszkiewicz jest autorką około sześćdziesięciu książek dla dzieci, niektóre z tytułów doczekały się tłumaczeń na chiński, koreański, rosyjski, hiszpański i czeski. Jest autorką scenariuszy dla nauczycieli w ramach ogólnopolskich programów edukacyjnych. Na stałe współpracuje z czasopismem dla dzieci niewidomych i niedowidzących „Promyczek”. Od lat w dolnośląskich przedszkolach i szkołach organizuje spotkania promujące czytelnictwo. Uwielbia podróże, poezję, truskawki, malarstwo abstrakcyjne i wędrówki po górach.

Jej książka „Coś i Nic” zdobyła główną nagrodę jury w konkursie Przecinek i Kropka 2020 na najlepszą książkę dziecięcą w kategorii 6-8 lat. Znalazła się również na Pokonkursowej Liście BIS konkursu Książka Roku 2020 PS IBBY w kategorii dla dzieci od lat trzech/czterech. Otrzymała także prestiżowy tytuł Białego Kruka 2021 (The White Raven) i trafiła na coroczną międzynarodową listę rekomendacyjną Internationale Jugendbibliothek.

Data

wrz 17 2022
Expired!

Czas

13:00 - 14:30

Więcej informacji

Czytaj więcej
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej

Lokalizacja

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej
ul. Wileńska 32, 05-200 Wołomin

Organizator

Festiwal Literacki Znaczenia
Strona WWW
https://znaczenia.pl/
Czytaj więcej