Warsztaty z upcyklingu w Galerii Wołomin

Wyjątkowe warsztaty z upcyklingu w Galerii Wołomin! Stwórz modną torbę shopperkę z banerów reklamowych!

Warsztaty upcyklingowe z tworzenia toreb odbędą się w Galerii Wołomin w sobotę 14 października w godz. 13:00-18.30, na placu przed RTV EURO AGD.

W sobotę 14 października w Galerii Wołomin odbędą się wyjątkowe ekologiczne warsztaty. W centrum handlowym powstanie manufaktura szwalnicza, w której będzie można samodzielnie, z nieużywanych już banerów reklamowych wykroić, a następnie uczestniczyć w szyciu spersonalizowanej torby typu shopperka. Zastanawiasz się nad tym, jak wcielać w życie ekologiczne rozwiązania i ograniczyć użycie jednorazówek? Jeśli tak, to to wydarzenie jest dla Ciebie! Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Upcykling, czyli wyższa forma recyklingu
Upcykling to sposób wtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej, unikatowe i wartościowe. Wykorzystując już istniejące materiały, można ograniczyć ilość odpadów i zmniejszyć negatywny ich wpływ na naszą planetę. Przykładem upcyklingu jest szycie toreb z banerów reklamowych. To idea, która – z uwagi na dbałość o środowisko – propaguje pracę rąk własnych, ograniczając do minimum zużycie energii elektrycznej i gazu.

– Podczas warsztatów nasi klienci będą mogli przetworzyć niepotrzebne już banery reklamowe w trwałe i modne torby. Samodzielnie wybrać wzór, wykroić torbę lub skorzystać z fachowej pomocy zespołu Pracowni HO:LO. Każda torba będzie unikalnym egzemplarzem. To wyjątkowa okazja do tego, by dając reklamom nowe życie, samodzielnie przekonać się jak działa upcykling. W ten sposób mamy realny wpływ na otaczające nas środowisko – mówi Beata Ilnicka Area Marketing Specialist Galerii Wołomin.

90% odpadów jest marnotrawionych
Jak podaje organizacja „Circle Economy”, obecnie jedynie niecałe 10% globalnej gospodarki opiera się na zasadach cyrkularnych, a marnotrawionych jest aż 90% odpadów, które mogą być wartościowymi surowcami. Dlatego warto dowiedzieć się jak wspierać ten system, jak być cyrkularnym zarówno w biznesie, jak i w codziennym życiu.

Cyrkularność receptą na przyszłość naszej planety
Obecnie, w ciągu roku jako ludzkość zużywamy 175% odnawialnych zasobów ziemi. Według danych Global Footprint Network, ponad 3 mld osób żyje w krajach, które rocznie produkują mniej żywności niż konsumują i liczba ta ciągle rośnie. Jeżeli obecna tendencja się nie zmieni, do 2050 roku będziemy potrzebować aż trzech planet, by zaspokoić globalne potrzeby.

7 kroków do zmiany nawyków – zacznij już dziś!
1. Wymieniaj się!
2. Nie wyrzucaj – napraw!
3. DIY (Do It Yourself – Zrób to Sam) – spróbuj przerobić to, co masz!
4. Wypożycz, zamiast kupować!
5. Wybieraj etyczne marki.
6. Dbaj o to, co masz.
7. Zdecyduj się na jakość, a nie ilość.

***
Galeria Wołomin znajduje się u zbiegu ulic Armii Krajowej i Geodetów. To nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt przyciągający klientów niezwykłą atmosferą oraz bogatą ofertą handlowo-usługowo-rozrywkową, jaką zapewnia ponad 80 sklepów i punktów usługowych, restauracje, klub fitness Zdrofit oraz 4-salowe kino Helios działających wspólnie na powierzchni najmu wynoszącej 25 tys. m². Na zmotoryzowanych Klientów czeka blisko 830 miejsc parkingowych. Kluczowym najemcą obiektu jest hipermarket spożywczy Carrefour. Wśród obecnych najemców galerii znajdują się cenione, sieciowe marki odzieżowe, w tym wiele dotąd niedostępnych w Wołominie, jak również regionalni przedsiębiorcy. Ofertę odzieżową Galerii Wołomin uzupełniają sklep elektroniczny RTV Euro AGD, drogerie oraz salony z wyposażeniem wnętrz. W przestrzeniach restauracyjnych Galerii Wołomin klienci mogą korzystać z usług najbardziej popularnych sieci gastronomicznych, jak KFC czy Pizza Hut oraz wielu innych restauracji. Właścicielem i zarządcą Galerii Wołomin jest NEPI Rockcastle Sp. z o.o. Więcej na https://galeriawolomin.pl/

Data

paź 14 2023
Expired!

Czas

13:00 - 18:30

Lokalizacja

Galeria Wołomin
Geodetów 2, Wołomin

Organizator

Galeria Wołomin
Telefon
022 433 74 00
Email
galeriawolomin@cbre.com
Strona WWW
https://galeriawolomin.pl/