grafika informmująca o akcji sprzątania lasu z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów

Wołomińskie obchody Międzynarodowego Dnia Lasów

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Lasów zapraszamy na wspólne sprzątanie lasu okalającego Wołomin. Wiemy, że nie zabraknie Wam motywacji do przyjścia, ale lubimy wynagradzać za dobre uczynki, dlatego jak co roku przygotowaliśmy dla uczestników akcji sadzonki drzew i krzewów.

Wspólne sprzątanie jest tradycyjnym elementem wołomińskich obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów. Chociaż ciągle nie brakuje tych, którzy zaśmiecają wspólną przestrzeń to widzimy pozytywny trend – odpadów z roku na rok jest coraz mniej, a chętnych do dbania o przyrodę coraz więcej. Akcja idealnie wpisuje się w hasło tegorocznych obchodów, które brzmi „Naucz się kochać lasy”.

Spotykamy się w sobotę 25 marca o godz. 11:00 u zbiegu ulic Wroniej i Słowiczej w Wołominie. Miejsce wyznaczyliśmy wspólnie z przyjaciółmi z Zabieganego Wołomina, którzy nasze lasy znają jak mało kto! Na uczestników gminnego wydarzenia oprócz sadzonek czekać będą materiały edukacyjne dotyczące lasu oraz inne gadżety. Zapewnione będą również worki i rękawice. Partnerem akcji jest MZO Wołomin.

Troska o przyrodę jest międzypokoleniowa jak i pozostali partnerzy naszego wydarzenia: Wołomińska Rada Seniorów wraz z Młodzieżową Radą Miasta, Zielonymi Klasami i Grupami. Nie wahaj się i w sobotę 25 marca dołącz do grona przyjaciół lasów!

Data

mar 25 2023
Expired!

Czas

11:00 - 13:00
Urząd Miejski w Wołominie

Organizator

Urząd Miejski w Wołominie
Telefon
22 763 30 00
Email
um@wolomin.org.pl
Strona WWW
https://www.wolomin.org

Other Organizers

Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie Sp. z o.o.
Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie Sp. z o.o.
Telefon
22 318 14 92
Email
mzo@mzo.wolomin.pl
Strona WWW
http://www.mzo.wolomin.pl
Młodzieżowa Rada Miasta
Wołomińska Rada Seniorów
Wołomińska Rada Seniorów
Email
senior@wolomin.org.pl
Strona WWW
https://seniorzy.wolomin.org/