Monitoring jakości powietrza w Gminie Wołomin

Jak działa system Airly?
Czujnik jest niewielkim urządzeniem, które jest w stanie mierzyć poziom zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz. Odczytuje on w czasie rzeczywistym serię parametrów (PM1,PM2.5, PM10, temperaturę, ciśnienie i wilgotność) na temat bieżącego stanu powietrza w lokalizacji, w której jest umieszczony.
Mapa jakości powietrza
Na map.airly.eu można sprawdzić, jakim powietrzem oddychamy. Prezentowane na niej dane pozwalają na sprawdzenie aktualnej jakości powietrza w konkretnej lokalizacji.
Prognoza
Nasz system oferuje nie tylko możliwość zbierania i interpretowania danych w czasie rzeczywistym. Dzięki zaawansowanym algorytmom można sprawdzić na naszej platformie
szczegółową prognozę jakości powietrza na najbliższe 24 godziny.
Wołomin
Obecnie czujniki zainstalowane są w 8 lokalizacjach na terenie miasta Wołomin: Zespół Szkół nr 3 (ul. Kazimierza Wielkiego 1), Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Piłsudskiego 5), budynek Urzędu Miejskiego (ul. Ogrodowa 4) i na ulicy Mickiewicza 12. W 2019 roku 4 czujniki zostały zainstalowane w ramach realizacji projektu Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 "System monitoringu jakości powietrza na terenie Gminy Wołomin "Czym oddycham". Czujniki są zlokalizowane w następujących budynkach: Zespół Szkół nr 1 w Wołominie (ul. Sasina 33), Szkoła Podstawowa nr 2 (al. Armii Krajowej 81), Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5 (ul. Lipińska 16), Szkoła Podstawowa nr 7 (ul. Poprzeczna 6).

Jakość powietrza na terenie Gminy Wołomin

Pobierz aplikację na swój telefon