Atrakcyjna nieruchomość gruntowa przy ul. Zielonej w Wołominie na sprzedaż

Atrakcyjna nieruchomość gruntowa przy ul. Zielonej w Wołominie na sprzedaż

30 czerwca 2022 roku o godz. 11:00 w sali 106 Urzędu Miejskiego w Wołominie odbędzie się pierwszy przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej o powierzchni 2,48 ha położonej przy ulicy Zielonej i Legionów w Wołominie (woj. mazowieckie – gmina Wołomin).

BLISKO STOLICY – Unikalna lokalizacja łącząca bezpośrednią bliskość Warszawy z brakiem miejskiego zgiełku, ciszą, spokojem i zielenią. Tylko 20 km do Warszawy, 20 minut koleją do dworca Warszawa-Wileńska, 40 minut do Okęcia i 45 minut do lotniska w Modlinie. Tylko 8 minut do trasy S8.

BLISKO BIZNESU – Wołomin to wiarygodny partner w biznesie. Naszą gminę wyróżniają niskie podatki od nieruchomości i od środków transportowych. Oferujemy Państwu wszechstronną pomoc, szczegółowe plany zagospodarowania przestrzennego i wiarygodne informacje dotyczące prowadzenia inwestycji.

BLISKO MIESZKAŃCÓW – Komfort życia mieszkańców to nasz priorytet. Zapraszamy do osiedlania się w Wołominie. Oferujemy m.in. Wołomińską Kartę Mieszkańca, bilet metropolitalny z maksymalnym dofinansowaniem dla mieszkańców gminy Wołomin, bezpłatne przejazdy dla dzieci do lat 7 i powyżej 70 roku życia, opłaty za odbiór odpadów komunalnych wśród najniższych na Mazowszu, monitoring jakości powietrza, a w kwestii ochrony zdrowia – m.in. przesiewowe badania USG i szczepienia finansowane przez gminę.

DZIAŁKA INWESTYCYJNA O POWIERZCHNI 2,48 ha POŁOŻONA W WOŁOMINIE
POWIERZCHNIA:
Niezabudowana nieruchomość oznaczona jako działki nr ew. 226/14, 275/4, 276/9, 282/5 i 283/4 o łącznej powierzchni 2,48 ha.
ADRES:
Wołomin, ul. Legionów i Zielona.
FORMA ZBYCIA:
Przetarg ustny nieograniczony.
Termin przetargu:
30 czerwca 2022 r.
CENA:
15 000 000 zł netto.
PRZEZNACZENIE W STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO:
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w Wołominie pomiędzy ulicami Zieloną, Legionów i Sokolą oraz granicami obowiązujących planów miejscowych – część B (Uchwała Nr XXXIV-70/2021 z dnia 2021-05-13), nieruchomość położona jest w terenie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej (symbol MW).
OTOCZENIE:
Nieruchomość jest położona w cichej, spokojnej i atrakcyjnej okolicy, w sąsiedztwie dużego kompleksu leśnego oraz niedaleko rezerwatu Grabicz. W pobliżu działki znajdują się obiekty użyteczności publicznej: liczne sklepy i punkty usługowe, place zabaw, linowy park rozrywki „Amazing Park” i sala zabaw dla dzieci. W odległości 1 km znajduje się Zespół Szkół ponadpodstawowych, kościół i przedszkole. Do centrum miasta gdzie swoją siedzibę mają pływalnia miejska, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Dom Kultury, Poczta Polska, Miejska Biblioteka Publiczna, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe oraz liczne banki, restauracje i punkty usługowo-handlowe można dojechać w 3 minuty.
KOMUNIKACJA:
6 linii autobusowych na terenie gminy Wołomin, 2 dworce PKP (Wołomin i Wołomin Słoneczna – 20 minut koleją do dworca Warszawa-Wileńska), liczne przystanki prywatnych przewoźników oferujących połączenie Wołomin – Warszawa. Tylko 1,2 km do skrzyżowania z drogą wojewódzka 634 – 20 km do Warszawy i tylko 8 min od trasy S8 (40 minut do Okęcia i 45 minut do Modlina).
INNE ATUTY DZIAŁKI:
Działka przeznaczona do sprzedaży położona jest u zbiegu ulic Legionów i Zielonej w Wołominie. Ulica Legionów jest jedną z ważniejszych arterii miasta – przebiega przez południową część Wołomina od położonych na obrzeżach miasta terenów leśnych, przez centrum, aż do stacji PKP Wołomin. Ulica Zielona nazywana jest mini obwodnicą Wołomina. Została wybudowana w 2019 roku wraz
z kanalizacja deszczową, nowoczesnym oświetleniem, zatokami parkingowymi oraz chodnikiem i ścieżką rowerową. Ulica Zielona łączy się bezpośrednio z DW nr 634 (Wołomin – Warszawa) przy dużej stacji paliw (Shell), restauracji McDonald’s i pięknym parku przy Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich.

WOŁOMIN W METROPOLII WARSZAWSKIEJ
Wołomin należy do metropolii warszawskiej, która jest jednym
z najszybciej rozwijających się regionów Europy:
MAZOWSZE – SERCE POLSKI
Województwo mazowieckie zajmuje obszar 35,6 tys. km2, co czyni je największym w kraju. Mazowsze posiada jednocześnie największy wśród województw potencjał ludnościowy. 85 miast, 42 powiaty, 314 gmin i ponad 9000 wsi zamieszkuje łącznie prawie 5,2 mln osób, w tym 3,4 mln w miastach, natomiast na obszarach wiejskich 1,8 mln.
Średnia gęstość zaludnienia w województwie mazowieckim wynosi 145,9 osób na km2 i jest większa od średniej krajowej, która wynosi 122 osoby na km2. Na tle Europy Polacy są społeczeństwem młodym (połowa nie ukończyła 33 lat), dobrze wykształconym, o silnym zmyśle przedsiębiorczości i kreatywności. Dotyczy to szczególnie ludności Mazowsza.
Mazowsze leży niedaleko od stolic europejskich. Od Paryża czy Londynu, dzieli je zaledwie nieco ponad dwie godziny lotu samolotem, ponad godzinę – z Berlina. Rozbudowana sieć częstych połączeń lotniczych oraz kolejowych do głównych stolic Europy czyni Mazowsze i Warszawę łatwo dostępnymi.
Za: www.mazovia.pl

Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 30 czerwca 2022 r. o godz. 11.00 w Urzędzie Miejskim w Wołominie, ul. Ogrodowa 4, sala 106.

KONTAKT DLA INWESTORA
Urząd Miejski w Wołominie ul. Ogrodowa 4
pok. nr 219 lub 217, II piętro, od wtorku do czwartku
w godz. 8.00-16.00, w poniedziałki w godz. 9.00-19.00,
w piątki w godz. 8.00-14.00
tel. 22 763 30 89 lub 11 763 30 87
www.wolomin.org/zielona
wyślij wiadomość

Szczegółowe informacje można znaleźć w ogłoszeniu dotyczącym pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Wołominie przy ul. Zielonej i Legionów (link do ogłoszenia)

Plik z opisem w formie (.PDF) – kliknij, aby rozpocząć pobieranie