Światowy Dzień Drzewa

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. To doskonała okazja, żeby nasz Licznik Drzew (link) wzbogacił się o kolejne pozycje! Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Wołomin do wspólnego bicia rekordu w ilości posadzonych drzew!

Nie dzień, nie weekend, a cały miesiąc będzie trwać Święto Drzewa w Wołominie! Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę 9 października. Tego dnia w PSZOK-u na ulicy Łukasiewicza będzie można po raz kolejny w tym roku wymienić surowce wtórne na sadzonki drzew i krzewów (link do artykułu na temat akcji)! Każdy mieszkaniec gminy Wołomin objęty systemem gospodarowania odpadami komunalnymi będzie mógł otrzymać sadzonkę drzewa lub krzewu za oddanie:
• 5 kg butelek szklanych/słoików;
• 10 kg makulatury;
• 1 worka butelek PET;
• 1 sztuki dużego zużytego, kompletnego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego;
• 3 sztuk małego zużytego, kompletnego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego.

Osoby oddające surowce muszą posiadać przy sobie dokument potwierdzający objęcie systemem gospodarowania odpadami (potwierdzenie złożenia deklaracji lub potwierdzenie uiszczenia opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości lub dokument potwierdzający adres zamieszkania na terenie gminy Wołomin).

Dzień później, w niedzielę 10 października o godz. 11:00 w Kinie Kultura w Wołominie (link do strony na Facebooku) odbędzie się seans niezwykłego, obsypanego nagrodami filmu „Nasze Miejsce na Ziemi”. Bilety na pokaz będzie można otrzymać na hasło „Dzień Drzewa” na portierni Miejskiego Domu Kultury w Wołominie (ul. Mariańska 7), w kasie Kina Kultura (ul. Mickiewicza 9), w punkcie wydawania Wołomińskiej Karty Mieszkańca na parterze Urzędu Miejskiego w Wołominie (ul. Ogrodowa 4). Bilety będą dystrybuowane od środy 6 października  do czasu wyczerpania puli. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 bilety.

Świętować będziemy również w parku przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich! W niedzielę między 14:00 a 17:00 wspólne zasadzimy nowe drzewa w parku, będziemy się bawić na warsztatach plastycznych oraz robienia wianków z Kwiaciarnią „W pąkach”. O 15:00 w Muzeum będzie można posłuchać wykładu Michała Książka na temat kulturoznawczej roli drzew – poety, reportażysty, kulturoznawcy, inżyniera leśnika i ornitologa. Godzinę później, o 16:00 na spacer po parku zabierze nas dr hab. inż. Ewa Zaraś, architekt krajobrazu, prodziekan Wydziału Ogrodniczego SGGW w Warszawie.

Przez cały październik na terenie gminy prowadzone będą również nowe nasadzenia drzew. Informacje o prowadzonych nasadzenia możecie śledzić w naszym Liczniku Drzew (link do Licznika). Nie zapomnijcie dodawać tam swoich nasadzeń!

Dokumenty do pobrania:
Regulamin akcji organizowanej na terenie Gminy Wołomin „Wymień surowce wtórne na drzewa i krzewy” (.PDF)

Data

październik 09 - 10 2021
Expired!

Czas

All Day

Lokalizacja

Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich
ul. Nałkowskiego 17, 05-200 Wołomin

Lokalizacja 2

Kino Kultura
Mickieiwcza 9, Wołomin

Lokalizacja 3

Park przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich
ul. Nałkowskiego 17, 05-200 Wołomin

Lokalizacja 4

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych Łukasiewcza
Łukasiewcza 4, Wołomin
Urząd Miejski w Wołominie

Organizator

Urząd Miejski w Wołominie
Telefon
22 763 30 00
Email
um@wolomin.org.pl
Strona WWW
https://www.wolomin.org