Młodzieżowa Rada Miasta Wołomin w nowym składzie rozpoczęła swoją działalność!

Młodzieżowa Rada Miasta Wołomin w nowym składzie rozpoczęła swoją działalność!

Miło nam poinformować, że 9 marca radni z Młodzieżowej Rada Miasta (MRM) zostali uroczyście zaprzysiężeni w obecności kierownictwa Urzędu Miejskiego, radnych miejskich oraz swoich rodziców lub opiekunów. W Radzie mamy 13 zupełnie nowych osób, które przez dwa lata pełnić będą ważną, społeczną rolę w codziennym życiu społeczności Wołomina. W ostatnim czasie pandemia covidowa spowolniła nam współpracę z młodzieżą ale nareszcie mogliśmy wystartować. Po raz pierwszy skład MRM został wyłoniony w wyborach przeprowadzonych zdalnie. Niepotrzebne były żmudne procedury, wypełnianie kart, długotrwałe liczenie głosów z urn. Zaoszczędziliśmy czas i drzew. A teraz pora na działanie!
Przewodniczącym MRM został Kacper Rzempołuch z SP 7, wiceprzewodniczącą Natalia Polakowska z ZS 3, sekretarzem Krystian Sędek także z ZS 3 a członkiem prezydium Damian Godlewski z I LO PUL. Serdecznie gratulujemy szefostwu Rady oraz wszystkim młodym radnym.
Pierwszym wyzwaniem Rady będzie udział w projekcie finansowanym z tak zwanych funduszy norweskich – „Młodzieżowe Rady Gmin dla Demokracji i Klimatu”. W tym celu wybrano cztero – osobowy zespół radnych, który przez blisko rok będzie reprezentował Wołomin w wielu proekologicznych i prodemokratycznych przedsięwzięciach związanych z tym projektem. Jesteśmy dumni, że Wołomin znalazła się w szóstce wybranych gmin z całej Polski.