Akcja „Twój miś może zostać ratownikiem”

Akcja „Twój miś może zostać ratownikiem”

Urząd Miejski w Wołominie przyłączył się do akcji strażaków. Zbieramy maskotki dla dzieci poszkodowanych, które wzięły udział w niebezpiecznych zdarzeniach. Maskotki można zostawić w Urzędzie Miejskim w Wołominie, w Wydziale Marketingu i Mediów, pokój 202, II piętro lub w miejscach oznaczonych plakatem akcji.

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

Akcja ma też charakter edukacyjny – propaguje zachowania, które wpływają na bezpieczeństwo. Ponadto jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką.

Zbiórka maskotek przez komendy powiatowe i miejskie PSP, Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki trwa od 16 grudnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję!

PLAKAT

Kategoria: