Letnie Gry podwórkowe ODNOWA w Parku im. B. Wodiczki

rysunki dzieci i rodzin podczas gier

Czy pamiętacie stare gry podwórkowe takie jak: zabawy na skakance, gry w klasy, zabawa w berka, podchody, ciuciubabkę, gry z piłką (np 2 ognie, „głupi Jaś”, kolory itd), bule, kapsle, ringo, mollky, mega domino, mega memory, dobble XXL czy zabawy z gumą do skakania?

Po dłuższym okresie izolacji w domach i ślęczeniu przed komputerami pora na przypomnienie sobie zabaw na świeżym powietrzu i poprawę kondycji fizycznej.

W Parku im. B. Wodiczki czeka nas seria 6 trzygodzinnych otwartych spotkań, w których wziąć udział będzie mógł każdy kto pojawi się w miejscu zabawy.

Tę sympatyczną inicjatywę zrealizuje Fundacja Rozwoju Myśli Logicznej „Myśliciele” w ramach minigrantowego programu rewitalizacyjnego wspierającego lokalne projekty „Wołomin Odnowa”.

Nie wymagane będą żadne wcześniejsze zapisy. Cztery spotkania odbędą się w cyklu środowym a dwa podczas weekendu. Przynajmniej jedno spotkanie będzie połączone z warsztatami, które zorganizuje Stowarzyszenie „Czas na lepsze” również w ramach „Wołomin Odnowa”.

Chociaż proponowane gry kierowane są dla dzieci powyżej 4 roku życia to organizatorzy zapraszają całe rodziny np. z młodszym rodzeństwem. Również seniorzy znajdą dla siebie miejsce w podwórkowych potyczkach lub turniejach np. w bule.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w grach już 14 lipca br. w godz. 11.00 – 14.00 na skwerze Wodiczki.

Kolejne terminy spotkań to 21, 28 lipca oraz 4 sierpnia. Daty weekendowych gier przekażemy później.

Grajmy, bawmy się i ruszajmy na świeże powietrze!