Mazowieckie rady seniorów integrowały się w Wołominie

Mazowieckie rady seniorów integrowały się w Wołominie

W sobotę 9 września br. Wołomin należał do seniorów. Całodniowe wydarzenie „Wymiana doświadczeń, wspólna integracja i aktywizacja mazowieckich rad seniorów”, na które gmina Wołomin pozyskała środki z Samorządu Województwa Mazowieckiego, zgromadziło w naszym mieście seniorów z wielu miast. Na zaproszenie Wołomińskiej Rady Seniorów przybyli do nas członkowie rad seniorów z Ciechanowa i Szydłowca oraz przedstawiciele okolicznych rad, m.in. z Marek, Legionowa i Pruszkowa.

Spotkanie aktywizująco-integrujące członków wszystkich rad seniorów rozpoczęło się w Klubie Seniora przy ulicy Legionów 31A, będącym siedzibą Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Wołominie. O godzinie 11.00 zaproszeni goście spotkali się z kierownictwem wołomińskiego magistratu – burmistrz Wołomina Elżbietą Radwan oraz wiceburmistrzem Łukaszem Markiem. Swoją obecnością zaszczycili nas włodarze miast zaproszonych rad seniorów – prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oraz burmistrz Szydłowca Artur Ludew wraz z Anitą Gołosz – wicestarostą powiatu w Szydłowcu. Przedstawiciele każdego z miast opowiedzieli o inicjatywach podejmowanych na rzecz osób starszych, a gospodarze w krótkiej prezentacji przedstawili działania w ramach realizowanej w Wołominie polityki senioralnej. Nasze flagowe projekty: Remont dla Seniora i Taxi Senior wzbudziły duże zainteresowanie zarówno seniorów, jak i włodarzy miast, którzy postanowili wziąć z nas dobry przykład i wprowadzić je u siebie. Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze w gwarze rozmów przy kawie i słodkim poczęstunku.

Po części oficjalnej wszyscy seniorzy udali się na zwiedzanie Wołomina, by choć trochę poznać topografię miasta oraz jego najważniejsze atrakcje. Goście zwiedzili Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie i poznali historię rodziny Nałkowskich. Następnie odwiedzili Ossów – miejsce Cudu nad Wisłą – a tam Park Kulturowy Ossów Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku i Cmentarz Poległych w Bitwie Warszawskiej. Po zwiedzaniu seniorzy udali się na obiad. Wspólny posiłek i rozmowy pozwoliły na jeszcze lepszą integrację i większe zacieśnienie relacji.

Na zakończenie wydarzenia członkowie Wołomińskiej Rady Seniorów oraz rad z Ciechanowa, Szydłowca, Marek, Legionowa i Pruszkowa wzięli udział w międzypokoleniowej potańcówce. W Parku Wodiczki doskonale bawili się zarówno seniorzy, jak również młodsi i starsi mieszkańcy Wołomina. Na scenie wystąpili gościnnie seniorzy z Zespołu Teatralno-Wokalnego „Fantazja” z Szydłowca, a po nich zespół Winyl Band z koncertem zatytułowanym: „ZA CZYM KOLEJKA TA STOI?”. Muzycy zabrali publiczność w muzyczną podróż w czasy PRLu, grając najlepsze polskie przeboje z lat 60, 70, 80-tych. Na zakończenie wydarzenia na scenie wystąpił zespół Goosebumps czyli siedmiu energetycznych i bardzo zdolnych wokalistów śpiewających a’capella hity z repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B. Integracja trwała do późnych godzin wieczornych, a pogoda i fantastyczny klimat sprawiły, że ta zabawa z pewnością pozostanie w pamięci seniorów i pozostałych uczestników na długo.

Zadanie pn. „Wymiana doświadczeń, wspólna integracja i aktywizacja mazowieckich rad seniorów” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 #Mazowszepomaga

#programywspacia

#solidarnośćmazowiecka

Mazowieckie rady seniorów integrowały się w Wołominie

Kategoria: