O wołomińskiej drużynie szermierki w TVP.INFO

O wołomińskiej drużynie szermierki w TVP.INFO

Wołomińska drużyna szermierki kierowana przez Fundację Akademii Integracji gościła na jednym z treningów ekipę Telewizji Polskiej. TVP realizowała materiał o szermierce i mistrzach: Adrianie Castro i Grzegorzu Plucie, a wołomińskie zajęcia stanowiły tło nagrania. Publikujemy materiał, który pojawił się w TVP INFO w magazynie zatytułowanym Puls Polski.

http://www.tvp.info/28273355/08012017-1630

W Wołominie od dwóch lat działa drużyna szermiercza prowadzona przez Fundację Akademii Integracji. Młodzi wołomińscy podopieczni fundacji trenują pod okiem medalistów w szabli indywidualnie – Grzegorza Pluty i Adriana Castro. Jeżdżą na ogólnopolskie turnieje i osiągają już pierwsze sukcesy. Gratulujemy i czekamy na więcej!

Grzegorz Pluta zadebiutował w 2012 roku na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie, gdzie wywalczył złoty medal w turniejach indywidualnych w szabli. Na mistrzostwach Europy w 2013 roku zdobył brązowy, a w 2015 roku srebrny medal w szabli indywidualnie oraz srebrny medal w szpadzie drużynowo w 2015 roku. Uczestniczył również w Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w 2016.

Adrian Castro zadebiutował w 2012 roku na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie, zajmując w szabli indywidualnie (kat. B) 11. miejsce. W 2013 roku wywalczył indywidualnie w szabli brązowy medal mistrzostw świata, w 2014 roku wicemistrzostwo Europy i w 2015 roku mistrzostwo świata. Na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro zajął 3. miejsce w szabli indywidualnie (kat. B), pokonując w walce o brązowy medal Grzegorza Plutę, prywatnie ojca swojej narzeczonej.

Kategoria: