Przegląd Programu Ławka – zapraszamy do wypełnienia kwestionariusza

rysunek przedstawiający mamę z dzieckiem na kolanach i starszą panią siedzące na ławeczce i psa

Już od ponad trzech lat na terenie naszej gminy realizujemy Program Ławka. Kolejne edycje tego programu cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy aktywnie uczestniczą w konsultowaniu planów lokalizacji siedzisk, ich ewentualnych napraw lub re-lokalizacji. Otrzymujemy także od Państwa ważne sygnały o niszczeniu niektórych ławek przez miejscowych wandali.

Dla przypomnienia w trakcie trwania programu zamontowaliśmy kilkadziesiąt ławek parkowych w Wołominie, Czarnej, Majdanie, Starych Grabiach i Lipinkach. Dodatkowo zainstalowaliśmy 3 stojaki rowerowe. W wybranych miejscach umieszczono także kosze na śmieci. W zeszłym roku rozpoczęliśmy również akcję  remontowania zużytych lub zniszczonych ławek..

Niedługo czeka nas wiosna i dla wielu z nas ławeczki ponownie będą ważnym elementem w codziennym funkcjonowaniu w przestrzeni miejskiej. Dlatego zainteresowani jesteśmy Państwa udziałem w naszym przeglądzie sytuacji ławkowej. Chcemy przystosować lokalizację ławeczek do Państwa potrzeb i wyobrażeń. Podczas obecnej edycji Programu Ławka bardziej nastawiamy się na zagospodarowanie aktualnym stanem ławek niż umieszczaniem nowych, ale otwarci jesteśmy na różne pomysły.

W związku z powyższym prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, która pozwoli nam na przeprowadzenie analizy sytuacji i ew. skorygowanie lokalizacji ławek. W przypadku typowania nowych umiejscowień prosimy wziąć pod uwagę nie tylko Państwa potrzebę lokalizacyjną ale również opinie bezpośrednich sąsiadów ławeczki  oraz warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wypełnij ANKIETĘ ONLINE  (bezpośredni link do ankiety)

Kwestionariusz jest także do pobrania Ankieta Program Ławka (pdf, 25 KB 

prosimy o przesłanie go mailem na adres rewitalizacja@wolomin.org.pl  lub pocztą: Wydział Planowania, Rozwoju i Rewitalizacji, Urzędu Miejskiego, ul. Ogrodowa 4, 05-200 Wołomin

Na Państwa propozycje czekamy do końca marca 2021 r.

 

Kategoria: