Rowerem do Sulejówka

Rowerem do Sulejówka

UWAGA!

LIMIT MIEJSC ZOSTAŁ WYCZERPANY!

W niedzielę 25 czerwca Odjazdowy Bibliotekarz i VIII Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy jadą do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku świętować Rok Aleksandry Piłsudskiej. Pojedź z nami! Udział w międzypokoleniowym rajdzie rowerowym jest bezpłatny, a w Sulejówku uczestnicy wydarzenia otrzymają bezpłatne wejście do muzeum oraz zdrowy posiłek.

Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy i Odjazdowy Bibliotekarz to już tradycja w gminie Wołomin. W tym roku, tak jak w roku ubiegłym, również łączymy siły i jedziemy razem. Rajd organizowany jest przez gminę Wołomin we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie i Wołomińską Radą Seniorów. Startujemy o godzinie 11.00 z parkingu biblioteki przy ul. Wileńskiej 32. Dystans to około 15 km.
Trasa jest głównie leśna – otulina rezerwatu Grabicz, kaplica w Ossowie, Mosty Kalińskie i lasy Okuniewa.

Rajd kończy się w Sulejówku. Uczestnicy wracają do Wołomina we własnym zakresie.

Do udziału zapraszamy osoby w każdym wieku, które czują się na siłach pokonać proponowaną trasę (mapa prezentująca przebieg  trasy znajduje się poniżej*).

Za najlepszy strój kolarski z motywem literackim przygotowano nagrodę!

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego nie zapomnijcie się zarejestrować.

Zapisy prowadzi Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej. Swój udział można zgłosić mailowo: promocja@biblioteka.wolomin.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki przy ul. Wileńskiej 32.
Zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie:
– osobiście do 17 czerwca 2023 r. do godz. 14:00,
– elektronicznie do 18 czerwca 2023 r. do końca dnia.

Nasz rajd zakończymy w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, gdzie zarejestrowani uczestnicy rajdu będą mogli bezpłatne zwiedzić muzeum (zwiedzanie odbywać się będzie w grupach w odstępach czasowych) oraz posilić się po trudach podróży zdrowym posiłkiem, który będzie wydawany w restauracji „Adelcia”.

*Opis przebiegu trasy rajdu: start o godz. 11.00 z parkingu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie – ul. Legionów (w kierunku ul. 1 Maja) – przejście przez ul. 1 Maja przez pasy na światłach przy Lidlu – w lewo w ul. Partyzantów – w prawo w ul. Poniatowskiego – ul. Poniatowskiego – ul. Krucza – w prawo w ul. Zieloną – droga leśna (z Zielonej w lewo przy szlabanie) – ul. Żytnia (w prawo w ul. Rozwadowskiego) – ul. Rozwadowskiego (w lewo w ul. Grabiczną) – ul. Grabiczna (w lewo w ul. Matarewicza) – ul. Matarewicza w Ossowie (w prawo do kaplicy w Ossowie) – droga leśna (droga pożarowa nr 43 oraz w lewo droga pożarowa nr 42) – ul. Wiklinowa w Okuniewie – przejście dla pieszych na ul. Warszawskiej (trasa 637) – ścieżka rowerowa w ulicy Warszawskiej i Okuniewskiej – ul. Ogińskiego w Sulejówku (skręt w lewo) – ul. Ogińskiego – przejście pod torami kolejowymi – ul. Stefana Żeromskiego (w prawo w ul. Paderewskiego) – ul. Paderewskiego (w prawo w ul. Piłsudskiego) – ul. Piłsudskiego do mety Rajdu – Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Do pobrania:
Regulamin Rajdu Rowerowego: Odjazdowy Bibliotekarz i VIII Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy (pdf. 579 KB)
Formularz zgłoszeniowy (doc. 42 KB)
Mapa – trasa rajdu (jpg. 882 KB)
Plakat promujący rajd (png. 8792 KB)

Kategoria: