Sieć światłowodowa dla Wołomina

budynek urządu miejskiego w Wołominie nocą oraz napis włącz się i 300mb na s
Przedstawiciele Gminy Wołomin i Orange Polska podpisali porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej w mieście.

Orange Polska zbuduje w Wołominie sieć szybkiego światłowodowego internetu. W jej zasięgu ma się znaleźć ponad 7 tys. gospodarstw domowych, z czego zdecydowana większość do końca tego roku. Operator planuje przeznaczyć na inwestycje w mieście do 6,4 mln. zł.

Porozumienie między Orange Polska a władzami Wołomina ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji w rozwój sieci superszybkiego internetu w tym mieście. To kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy Orange a samorządem lokalnym w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększenia dostępności infrastruktury światłowodowej. Podobne porozumienia operator podpisał już z 18 miastami w całym kraju.

Światłowód doprowadzony bezpośrednio do domu lub biura użytkownika. Pozwala na przesyłanie danych z ogromną prędkością, daje ludziom, którzy z niego korzystają ogromne możliwości osobistego rozwoju, kształcenia, pracy, rozrywki i realizowania swoich pasji bez względu na miejsce zamieszkania.

Inwestycja w Wołominie to element realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych – jednego z najbardziej ambitnych w historii firmy. Orange buduje obecnie sieć światłowodową w 26 miastach, a wkrótce rozpocznie prace w 33 kolejnych. Już teraz dostęp do ultraszybkiego internetu światłowodowego, o prędkości nawet 600 Mb/s ma ponad 1,5 milion gospodarstw domowych. W przyszłym roku r. będzie ich 3,5 miliona. To jedna czwarta wszystkich gospodarstw domowych w Polsce.

Skala projektu światłowodowego Orange Polska sprawia, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-ekonomiczną w Polsce w najbliższych latach. W krótkim okresie poprzez wzrost produkcji, konsumpcji, zatrudnienia czy wpływów do budżetu. W długim – przez zwiększenie potencjału rozwojowego kraju.

Gmina Wołomin objęła honorowym patronatem projekt budowy sieci światłowodowej na jej terenie. Będziemy współpracować z Orange Polska w obszarach informacyjnym i edukacyjnym. W Urzędzie Gminy jak i w podległych jej jednostkach przeprowadzimy akcję zbierania deklaracji chęci skorzystania z możliwości przystąpienia do sieci superszybkiego internetu.

Jeśli chcą Państwo potwierdzić zainteresowanie przyłączeniem do nowoczesnej, światłowodowej sieci Orange, wystarczy wypełnić załączoną poniżej deklarację i przesłać ją  zeskanowaną na adres:  cyfrowywolomin@orange.com

W tym tygodniu na terenie miasta udostępnimy urny do których będzie można wrzucić wypełnione deklarację.

Pobierz ankietę na temat chęci przystąpienia do sieci

 

Kategoria: