Uroczyste otwarcie parku przy Muzeum Nałkowskich w Wołominie

Uroczyste otwarcie parku przy Muzeum Nałkowskich w Wołominie

W jesienny weekend 13-14 października przekażemy w ręce mieszkańców park przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich (ul. Nałkowskiego 17, Wołomin). Otwarciu będzie towarzyszył szereg atrakcji – wielkie gotowanie, animacje dla dzieci, konkursy, zabawy i pokazy sekcji MDK. Zapraszamy w godzinach 13:00-16:00!

Sobota 13 października – Naturalna odsłona parku

Sobotnie popołudniowe spotkanie z rodziną i przyjaciółmi w ogrodzie – tak w skrócie możemy opisać program otwarcia Parku przy Muzeum im. Z. i W. Nałkowskich w Wołominie.

Na początek na wielkich patelniach przyrządzimy wspaniałe potrawy. Wielkie gotowanie z finalistą programu MasterChef Mariuszem Szwedem będzie trwało przez całe nasze spotkanie. W czasie gotowania p. Mariusz zdradzi niektóre ze swoich kulinarnych sekretów i zajmie nas pysznymi opowieściami. Zanim się obejrzymy dzik z warzywami, kaszą pęczak i ziołami z parku wyląduje na naszych talerzach. Dzieci biegające po ogrodzie trudno będzie przywołać na obiad, dlatego postanowiliśmy je zwabić uwielbianym przez najmłodszych makaronem z kurczakiem. Być może po jedzeniu zechcą znaleźć w parkowym ogrodzie zioła, których zasmakowały na talerzu.

Z pachnącego przyprawami serca parku trudno będzie odejść również za sprawą aromatycznych pierników i chleba. Piękno otaczającego nas ogrodu będzie naturalnym tłem do opowieści o najlepszych recepturach i smakach, które poznamy na warsztatach pieczenia korzennych pierników i chleba z ziołami.

Na najedzone i pełne energii dzieci czekać będzie wiele niespodzianek. W alejkach parkowych spotkamy barwne postacie i kolorowe korowody. Uśmiechnięte dziecięce buzie ozdobimy malowidłami, a w kącikach animacyjnych skręcimy balony i zrobimy mnóstwo kolorowych kwiatów. Cięte kwiaty wykorzystamy do robienia najpiękniejszych wianków jakie widział Wołomin. A nosząc je idealnie wkomponujemy się w klimat „Domu nad Łąkami”.

W parku przy Muzeum Nałkowskich każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci – warsztaty, animacje, konkursy i zabawy. Dorośli – dobre jedzenie i kubek herbaty lub kawy w ogrodowym zaciszu. Wszyscy spędzimy piękne popołudnie w naszym nowym parku, który z łatwością pokochamy. Na pożegnanie przekażemy mieszkańcom odrobinę słodyczy w postaci miodu i odrobinę pikanterii w postaci ziół.

Niedziela 14 października 2018 – Kulturalna odsłona parku

Kontynuujemy gotowanie. Przy gotowaniu i jedzeniu wszystko jest przyjemniejsze. Opowieści pana Mateusza Szweda ponownie przeniosą nas do krainy smaków. Na samą myśl o gulaszu orientalnym z kurczakiem i kaszotto z ziołami z Parku Nałkowskich cieknie nam ślinka. Będzie jeszcze leczo z kiełbaską, a kiedy nakarmimy już ciało przyjdzie czas nasycić duszę.

Na scenę wkroczą sekcje naszego Miejskiego Domu Kultury i pokażą nam, że park to idealne miejsce na kulturalne aktywności. Miejsce, które ma tak ogromny potencjał, że nie możemy ograniczyć się w nim tylko do spacerowania. Jest wprost stworzone na warsztaty, pokazy, zajęcia w terenie, wystawy i koncerty. Niedziela będzie najlepszym przykładem tego jak wiele może się tam wydarzyć. Pokaz tańca, akrobatyki i baletu. Występ chóru i zespołów Kadilak i Lazy Jack, a na koniec Kapela Podwórkowa. Czyż nie zapowiada się wspaniale?

W programie oprócz wspomnianych pokazów koncertów i warsztatów również wiele aktywności dla najmłodszych, takich jak malowanie buziek czy zabawy z chustą. Niczego nie zbraknie dla naszych milusińskich. Czy nie zabraknie ziół i miodu – tego nie wiemy. Wszystko zależy od tego jak licznie przybędziecie. Zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Kategoria: