V Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Wołomina już za nami!

W dniach 9-10 grudnia w Szkole Podstawowej w Zagościńcu odbyła się V edycja Charytatywnego turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Wołomina pod hasłem „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Patronat nad imprezą objęła Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan oraz ufundowała puchary i medale.
Formuła rozgrywek jaką przyjęliśmy i czas trwania turnieju czyli 2 dni pozwoliły nam na zapisanie 12 drużyn w 4 grupach po 3 drużyny w systemie gry każdy z każdym. Z fazy grupowej wyszły 4 zwycięskie drużyny ze swoich grup i spotkały się w półfinale, następnie w wielkim finale. ajlepszą okazała się BAYABONGO!

W tym roku odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie naszym turniejem, bo aż 25 drużyn chciało wziąć udział w zawodach, niestety jedynie 12 pierwszych zgłoszeń zostało zakwalifikowało do imprezy. Wieść o turnieju rozniosła się pocztą pantoflową, za pomocą lokalnych mediów i przede wszystkim Internetu.
Jak co roku tak i tym razem zebrane w ten sposób środki finansowe w całości przeznaczyliśmy na paczki świąteczne dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej.
W tym roku w holu głównym postawiliśmy ogromny telebim, na którym między innymi wyświetlaliśmy zdjęcia naszych wspaniałych drużyn oraz fotografie z lat ubiegłych. Co roku przy okazji turnieju organizujemy Jarmark Świąteczny, na którym można nabyć ręcznie robione ozdoby przez uczniów naszej szkoły oraz w tym roku również Prywatnej Szkoły Podstawowej Słoneczna Polana w Kobyłce sponsora głównego imprezy. Po za tym, domowe wypieki, herbata, lemoniada, gorąca czekolada, kawa serwowana przez profesjonalnych baristów, atrakcje dla dzieci malowanie twarzy, balony, ozdabianie świątecznych pierników, Św. Mikołaj z koszem pełnych słodyczy. Jarmark sportowy, a na nim między innymi rękawice bramkarskie Jerzego Dudka z Jego autentycznym autografem, koszulki i piłki z autografami zawodników Orlen Ligi i Plusligi. Nowość przy okazji V edycji, salon piękności dla pań, profesjonalny make up oraz manicure. Na naszym parkiecie po za wspaniałymi drużynami wystąpili tancerze tańca towarzyskiego. Na koniec mistrzowska oprawa ceremonii wręczenia nagród z dziesiątkiem tysięcy konfetti wystrzelonych na cześć zwycięzców. Do tego profesjonalne nagłośnienie, dekoracja światłem, efekty specjalne.
V edycja Charytatywnego Turnieju wyróżniała się jeszcze czymś, mianowicie pierwszy raz w historii zdarzyło się, że dwie drużyny zdobyły taką samo ilość punktów i zajęły ex aequo 10 miejsce. Pierwszy raz historii pojawiła się „rywalizacja” między kibicami drużyn, którzy nie szczędzili swoich gardeł i na wszelkie sposoby dopingowali, motywowali i zagrzewali do walki swoich zawodników, były transparenty, wuwuzele i pompony.
V edycja to również kolejny rekord, pięć lat temu zaczynaliśmy od 15 paczek, w tym roku dzięki naszym drużynom, sponsorom, oraz hojności zwykłych ludzi którzy zechcieli wesprzeć naszą akcje zrobiliśmy 40 świątecznych paczek, a za tym kryją się dziecięce uśmiechy. Radość dzieciaków, ich reakcja na nasz widok, czasem łza spływająca po policzku BEZCENNA!!!
Dla nas organizatorów to dowód na to że było warto, mimo zmęczenia, mimo trudności. Dla takich chwil warto żyć!

 

Kategoria: