V Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

grupa rowerzystów w lesie

W sobotni poranek 2 października grupa 70 rowerzystów, mimo nieco pochmurnej pogody, stawiła się na starcie V Międzypokoleniowego Rajdu Rowerowego. Impreza ta organizowana przez Urząd Miejski w Wołominie we współpracy Wołomińską Radą Seniorów z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością! Tym razem grupa zapalonych rowerzystów w wieku od 5 do 82 lat pokonała ponad 20 kilometrową trasę obejmującą szlaki rowerowego gminy Wołomin, Zielonki i Poświętnego.

Jechaliśmy po ścieżkach rowerowych, drogach leśnych (miejscami piaszczystych i wyboistych). Wszyscy dzielnie pokonali wyznaczoną trasę, każdy dojechał do mety.

W połowie trasy odwiedziliśmy gospodarstwo Alpaki-Zabraniec, gdzie poznaliśmy te urocze zwierzęta. Była to miła nagroda za wytrwałość szczególnie dla najmłodszych, jednak należy zaznaczyć, że dorośli równie chętnie co dzieci karmili alpaki świeżą marchwią. Po dużej dawce pozytywnej energii, zregenerowani ruszyliśmy w drogę powrotną.

Pogoda nam sprzyjała – tego dnia nie padało, a na mecie rajdu słońce ogrzewało wszystkich jego uczestników. Zwieńczeniem wyprawy było wspólne ognisko przygotowane (przez strażaków z OSP Ossów), gdzie posililiśmy się kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami.

Całą trasę przejechali z nami Strażnicy Miejscy (zachęcamy także do odwiedzenia ich strony internetowej) oraz ratownicy medyczni z firmy ROBMED. Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność! Dzięki Wam czuliśmy się bardzo bezpiecznie.

Wbrew przypuszczeniom organizatorów trasa nie była zbyt męcząca – po posiłku przy ognisku seniorzy zaczęli tańczyć. Pojawiły się także prośby o organizowanie imprezy rowerowej dwa razy do roku. Postaramy się więc zmienić formułę wydarzenia na rajdy wiosenne i jesienne.

Wszystkim uczestnikom V Międzypokoleniowego Rajdu Rowerowego gratulujemy wyśmienitej kondycji, dziękujemy za udział i zapraszam na kolejne rajdy!