Wołomin ODNOWA – podsumowanie letnich przygód piknikowych

grupa dzieci z kolorową płachtą

Dzięki dofinansowaniu z gminy Wołomin w ramach Programu Wołomin ODNOWA Fundacja Mamy Wołomin zorganizowała i przeprowadziła cykl letnich pikników dla mieszkańców Wołomina ze szczególnym nastawieniem na rodziny z terenu rewitalizowanego.
W ramach projektu zgodnie z założeniami odbyło się 6 trzygodzinnych otwartych, bezpłatnych spotkań w przestrzeni naszego miasta – na terenie Skweru im. B. Wodiczki.
W kolejne piątki sierpnia i września, Fundacja organizowała wspólne zabawy rodzin z dziećmi w każdym wieku. Wśród uczestników były dzieci począwszy od niemowląt, poprzez dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym, aż po uczniów szkół podstawowych – z rodzicami, dziadkami oraz opiekunkami.
Każde spotkanie odbywało się wg planu: przywitanie i zabawy integracyjne, muzykowanie, zabawy sensoryczne, prace plastyczne, zabawy ruchowe, chusta animacyjna. W miarę możliwości czasowych były kolorowe tatuaże, bańki mydlane, balony. Dzięki pięknej pogodzie udało się kilkukrotnie bawić też z wodą. W trakcie pikniku był także czas na wspólny posiłek. Grupa starsza miała dodatkowo mini warsztaty – z zakresu roli pracy mózgu, rozpoznawania emocji, pracy ze zmysłami czy tworzenia map myśli. Wszystko w formie zabawy.
Cieszy nas, że kolejny, tegoroczny projekt w ramach Wołomin ODNOWA cieszył się dużym zainteresowaniem. Szacujemy, że na każde z sierpniowych i wrześniowych spotkań przyszło ok. 100 osób – w tym dorośli i dzieci.