Wracają bezpłatne zajęcia gimnastyczne dla seniorów

Wracają bezpłatne zajęcia gimnastyczne dla seniorów

Od początku września ruszają bezpłatne zajęcia gimnastyczne dla seniorów – Gimnastyka dla Seniora w Gminie Wołomin na bis! Podobnie jak w roku ubiegłym wołomińscy seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów, które ruszają już na początku września i potrwają do końca października. Zajęcia będą prowadzone w dwóch lokalizacjach – po jednej i po drugiej stronie torów, dla każdej grupy zrealizowanych będzie po 30 zajęć, dwa razy w tygodniu po około 90 minut.

Zajęcia ruchowe dedykowane są osobom w wieku 60+ mieszkającym w Gminie Wołomin i będą prowadzone w dwóch lokalizacjach:
– w Studio Fitness „STEP UP”, Wołomin, ul. Poniatowskiego 26;
– w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza, Wołomin, Aleja Armii Krajowej 81.

– Ubiegłoroczny projekt pokazał jak bardzo seniorzy potrzebują tego typu zajęć, spotkań i czasu spędzonego wśród znajomych. Dlatego na ich liczne prośby kontynuowaliśmy zajęcia po zakończeniu dofinansowania w listopadzie i grudniu. W tym roku również złożyliśmy wniosek i otrzymaliśmy środki na zorganizowanie gimnastyki po obu stronach Wołomina, co mnie niezwykle cieszy. Szczególnie teraz gdy liczymy każdy wydany grosz, nasi wołomińscy seniorzy mogą dbać o swoją kondycję fizyczną nie wydając na to własnych pieniędzy – mówi burmistrz Elżbieta Radwan.

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy:
– na zajęcia w Step Up Studio – telefonicznie od piątku 1 września od godziny 8.00 pod numerem telefonu 605-886-579;
– na zajęcia na Sławku w Szkole Podstawowej nr 2 – zapisy w dniu 5 września osobiście na pierwszych zajęciach o godzinie 18.15.
Harmonogram zajęć zostanie udostępniony zainteresowanym podczas zapisów na zajęcia.

Zadanie „Gimnastyka dla Seniora w Gminie Wołomin na bis” uzyskało dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Ma ono na celu utrzymanie seniorów jak najdłużej w jak najlepszej kondycji ruchowej oraz zapewnienie im dobrego samopoczucia. Stopień trudności ćwiczeń będzie odpowiednio dawkowany, biorąc pod uwagę stan zdrowia uczestników. Zajęcia prowadzone będą w spokojnym tempie, planowane są ćwiczenia wzmacniające, rozciągające oraz na zdrowy kręgosłup.

Zadanie pn. „Gimnastyka dla Seniora w Gminie Wołomin na bis” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów „Mazowsze dla Seniorów 2023”.

#Mazowszepomaga, #programywspacia, #solidarnośćmazowiecka

Kategoria: