Zapraszamy na Piknik Ekologiczny!

plakat

W najbliższą sobotę 17 września 2016 r. o godz. 15.00 na skwerze im. B. Wodiczki (przy ul. Moniuszki w Wołominie) w ramach akcji edukacyjnej „Tworzymy atmosferę Wołomina” odbędzie się Piknik Ekologiczny.

W programie imprezy przewidziane są liczne konkursy z nagrodami np: rower pomaga i zwierzaki ze śmieci, warsztaty, zabawy i atrakcje dla dużych i małych m.in. „hybrydowe, solarne kino rowerowe”, „herbatka z prądem”,”Eko-domek”, „każdy liśc jest ważny” i wiele innych interesujących działań. W trakcie trwania imprezy przeprowadzimy zbiórkę elektrośmieci, które będzie można wymienić na sadzonki roślin lub torby ekologiczne.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czym oddychamy, jak ważną rolę w oczyszczaniu powietrza pełnią drzewa, jak zrobić instrumenty muzyczne z odpadów oraz dobrze się bawić w to sobotnie popołudnie – zapraszamy na piknik!

Uwaga! Podczas pikniku Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wołomin przeprowadzi bezpłatne pomiary cukru i ciśnienia tętniczego oraz wymianę glukometrów. Zadanie dotowane jest przez Gminę Wołomin.

Kategoria: