Zapraszamy na wirtualną wycieczkę szlakami przyrody powiatu wołomińskiego

bagna

„Wirtualna wycieczka szlakami przyrody powiatu wołomińskiego” to aplikacja, którą zrealizował Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie. Zadanie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Specjalnie stworzona aplikacja edukacyjna, dzięki której każdy przy użyciu komputera, laptopa, tablicy multimedialnej lub urządzenia mobilnego, może w łatwy sposób wybrać się na wycieczkę wirtualną po najciekawszych pod kątem przyrodniczym miejscach powiatu wołomińskiego. Są to głównie obszary objęte ochroną przyrody (m.in. rezerwaty, obszary Natura 2000, wybrane pomniki przyrody), jak również parki, aleje drzew, skarpy i doliny rzek, wydmy, torfowiska, bagna, jeziora, stawy. W aplikacji przedstawione zostały także istniejące obiekty infrastruktury terenowej (tablice informacyjne zawierające treści związane z edukacją ekologiczną).

Dzięki aplikacji można uzyskać wiele informacji na temat ww. miejsc – aplikacja opatrzona jest w przystępne opisy przyrody, wykonane przez przyrodnika. Wirtualny spacer jest możliwy dzięki 80 panoramom sferycznym, wykonanym z powierzchni ziemi oraz z tzw. „lotu ptaka” (20 panoram wykonano z użyciem drona). Panoramy sferyczne mają rozdzielczość ponad 150 megapikseli.

Nakład wydawnictwa wynosi 1000 szt. egzemplarzy na płytach DVD, które trafiły do placówek oświatowych, urzędów gmin, bibliotek, ośrodków kultury, a także do uczestników akcji/konkursów ekologicznych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Wołominie. Już teraz można skorzystać z aplikacji dostępnej na stronie powiatu wołomińskiego oraz w linku podanym poniżej.

http://panorama.powiat-wolominski.pl/start.html

Dla potrzeb uruchomienia aplikacji zalecane jest użycie przeglądarki Internet Explorer.

Kategoria: