Znamy zwycięskie projekty Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019

Znamy zwycięskie projekty Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019

Kolejna edycja Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego rozstrzygnięta – mieszkańcy po raz kolejny zadecydowali o rozdysponowaniu 2 milionów złotych. Wiemy już, które projekty zgłoszone w ramach WBO na rok 2019 zostaną uwzględnione w projekcie uchwały budżetowej jako zadania własne gminy i zrealizowane w przyszłym roku.

Wszystkim projektodawcom serdecznie dziękuję za zgłoszenie fantastycznych pomysłów, dzięki którym w naszej gminie żyje się coraz lepiej. Szczególnie gratuluję zwycięzcom i osobom, które oddały swój głos w głosowaniu. 2 miliony złotych z gminnego budżetu wydamy wspólnie na najbardziej oczekiwane projekty, na Wasze projekty – mówi burmistrz Elżbieta Radwan.

Na podstawie Lista rankingowa projektow WBO2019 (PDF, 138 KB) i uwzględniając środki finansowe, które zostały przeznaczone na realizację zadań w danej kategorii, Burmistrz Wołomina ogłasza Listę projektów rekomendowanych do realizacji (PDF, 113 KB).

W tym roku mieszkańcy mogli zagłosować na najlepsze projekty Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 wypełniając kartę do głosowania elektronicznie lub tradycyjnie za pomocą karty papierowej. Głosowanie trwało od 4 do 29 czerwca 2018 roku. Oddano łącznie 24.090 głosów na 7216 kartach do głosowania (w tym 1540 kartach elektronicznych oraz 5676 kartach papierowych).

Łącznie zrealizowane zostaną 33 projekty, w tym:
1. w kategorii Przestrzeń Publiczna – 12 projektów
2. w kategorii Aktywny Mieszkaniec – 14 projektów
3. w kategorii Wołomin: Odnowa – 7 projektów

Serdecznie dziękujemy za tegoroczną edycję Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego!

Kategoria: