25-lecie Chóru Miejskiego “Cantus Cordis”

25-lecie Chóru Miejskiego "Cantus Cordis"

28 maja 2017 Chór Miejski “Cantus Cordis” w obecności Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan obchodził uroczyście 25-lecie swojego istnienia.

Chór Miejski Cantus Cordis z Wołomina działa od 1992r. Jest reprezentacyjną sekcją Miejskiego Domu Kultury. Jest  kulturalną wizytówką naszego miasta i gminy. Uczestniczył w ważnych wydarzeniach w kraju i za granicą, sławił kulturę polską w Austrii, Włoszech, Hiszpanii, śpiewał w Paryżu w Katedrze Notre Damme, a także na Litwie i Łotwie. Zdobył wiele nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Trzykrotnie uczestnicząc w Festiwalu Mater Misericordiae w Ząbkach – trzykrotnie zdobył tytuł Najlepszego Chóru Powiatu Wołomińskiego.

Pracował z wieloma dyrygentami – Adamem Poławskim, Pawłem Rozbickim, Andrzejem Wojakowskim, Maciejem Cegielskim. Od  2004r, z paromiesięczną przerwą, gdy dyrygował p.Włodzimierz Kaluźny, Chór Miejski Cantus Cordis prowadzi maestro Władysław Chanas. Chór  zazwyczaj  śpiewa a’capella i bez mikrofonów. Stawia to przed grupą artystów amatorów i ich dyrygentem poprzeczkę bardzo wysoko, wszak nie pozwala na tuszowanie niedoskonałości wykonania. Repertuar chóru jest bardzo zróżnicowany od utworów ludowych, patriotycznych, religijnych i kolęd po utwory rozrywkowe, muzykę klasyczną oraz wielkie formy muzyczne. Śpiewał w salach widowiskowych, w kościołach, katedrach, pałacach, muzeach i pod gołym niebem a nawet ostatnio na hali sportowej.

 

 

Kategoria: