28. Finał WOŚP w Wołominie

28. Finał WOŚP w Wołominie

Przed nami 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 12 stycznia 2020 roku wolontariusze w całym kraju będą zbierać środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Orkiestra zagra również w 2 sztabach na terenie naszej gminy, w Wołominie oraz w Duczkach. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali wiele atrakcji, ciekawe fanty oraz koncerty. W szkole w Duczkach wystąpią m.in. DEDE NEGRA, Markus P, Eratox, Owczarujący, Kogut, Ejten. Na scenie w wołomińskiej Szkole Podstawowej numer 7 pojawią się m.in. Discoboys, Nokaut, Moment, Mirage&Joko oraz Jeden osiem L.

28. Finał WOŚP to również szereg imprez towarzyszących. W sobotę 11 stycznia pod Szkołę Podstawową numer 7 w Wołominie (ul. Poprzeczna 6) zostanie podstawiony krwiobus. Chętni będą mogli oddawać krew w godzinach 10:00-14:00.

Również w sobotę 11 stycznia dla wielbicieli mocniejszego grania w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbędzie się koncert „Orkiestra w starym stylu”, podczas którego wystąpią lokalne zespoły: Asspirine, ORBITA WIRU, M.O.R.O.N., Nautofon. Zamiast biletów obowiązuje datek do puszki WOŚP.

W niedzielę 12 stycznia na dystansie 5 kilometrów po raz kolejny odbędzie się bieg “Policz się z cukrzycą”. Chętni zmierzą się w 3 kategoriach: kobiety, mężczyźni oraz nordic walking. Początek biegu o godz. 12:00, wpisowe wynosi 30 zł. Zapisy odbywają się mailowo.

W zeszłym roku mieszkańcy gminy Wołomin zebrali 243 000 zł, z czego 128 000 zebrano w sztabie Wołomin, a 115 000 w sztabie w Duczkach. Zachęcamy do śledzenia ich stron na Facebooku:
Sztab Wołomin
Sztab Duczki

Kategoria: