4,5 mln zł na ścieżki rowerowe w tym 3,5 mln zł dofinansowania!

4,5 mln zł na ścieżki rowerowe w tym 3,5 mln zł dofinansowania!

4,5 mln zł na ścieżki rowerowe w Gminie Wołomin w tym 3,5 mln zł dofinansowania to efekt porozumienia jakie Gmina Wołomin zawarła z sześcioma okolicznymi samorządami. Partnerskie porozumienie dotyczy współpracy na rzecz realizacji projektu, który obejmuje swoim zakresem budowę dróg dla rowerów oraz dróg dla rowerów i pieszych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W skład Partnerstwa wchodzą: Partner wiodący – Miasto Marki oraz Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Radzymin i Nieporęt. Zawarcie porozumienia w celu złożenia wspólnego projektu zwiększyło szanse na osiągnięcie końcowego sukcesu.

9 marca 2018 r. zostały opublikowane wyniki naboru. Nasza „szczęśliwa siódemka” otrzyma z UE łącznie ponad 60 mln zł w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Za przyznane środki (60 069 860,20 zł) samorządy wchodzące w skład porozumienia zamierzają wybudować łącznie ponad 47 km ścieżek dla rowerzystów. Partnerski projekt został wysoko oceniony i jako jedyny uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu wyczerpując całą pulę środków. Łączna długość tras rowerowych jaka powstanie w wyniku realizacji projektu wzrośnie o 104%.

Dofinansowanie dla Gminy Wołomin to ponad 3,5 mln zł. Koszt całkowity projektu 4 482 253,82 zł.

Zakres prac jaki zostanie wykonany w Gminie Wołomin w ramach projektu to budowa dróg dla rowerów i dróg dla rowerów i pieszych w następujących lokalizacjach:

1. ul. Szosa Jadowska od ul. Majdańskiej we wsi Duczki (do granicy z Gminą Klembów w Starym Grabiu)

  • długość drogi dla rowerów i pieszych – 2 270 m,
  • długość chodnika – 460 m,
  • szerokość drogi dla rowerów i pieszych – min 2,5 m.

2. ul. Witosa w Czarnej i Helenowie – droga wojewódzka nr 635 (do granicy z Gminą Radzymin w Czarnej)

  • długość drogi dla rowerów i pieszych – 1 080 m,
  •  szerokość drogi dla rowerów i pieszych – min 3,00 m,

3. ul. Wilsona – od ul. Przejazd do granicy z gminą Kobyłka

  • długość drogi dla rowerów– 570 m,
  • szerokość drogi dla rowerów – min 2,00 m,
  • długość chodnika – 570 m,

Ponadto w ramach budowy trasy zostanie przebudowany wlot skrzyżowania ul. Wilsona z ul. Wspólnej i z ul. Kozią. Koszt przebudowy stanowi koszt kwalifikowalny, gdyż przebudowa jest funkcjonalnie i technologicznie niezbędna przy budowie drogi dla rowerów wzdłuż ul. Wilsona.

Lista wniosków skierowanych do otrzymania dofinansowania:

Mapa partnerstwa: Plik (PDF)

Kategoria: