75-lecie I LO w Wołominie

75-lecie I LO w Wołominie

19 października 2019, I LO im. W. Nałkowskiego w Wołominie obchodziło swój wyjątkowy jubileusz 75- lecia.

Drzwi auli I LO w Wołominie nie domykały się dzisiaj z powodu tłumu absolwentów – to właśnie tam, w minioną sobotę,  odbywały się uroczystości jubileuszu 75- lecia szkoły.  Z tej okazji gmach placówki wypełnił się szacownymi gośćmi – absolwentami, przedstawicielami lokalnych władz, ale także przedstawicielami obecnej szkolnej społeczności.

Każdy jubileusz to połączenie nowoczesności i tradycji. Doświadczenia i młodości. I to właśnie było najbardziej widoczne podczas tej podniosłej uroczystości. Dyrektor Milczarek z dumą przedstawiał znamienitych absolwentów I LO. Wielu z nich sprawuje dziś ważne społecznie funkcje w naszym mieście i powiecie. Zaproszeni goście zabierali głos nie szczędząc szkole miłych słów, które niejednokrotnie były oparte na osobistych doświadczeniach. Wspominano profesorów, ważne lekcje, ale także budowanie szczególnej więzi miedzy uczniami i kadrą pedagogiczną.

Piękną klamrą, łączącą dawne dzieje ze współczesnością, był występ uczniów, którzy słowami Adama Zagajewskiego zachęcali licznie zgromadzonych w szkolnej auli do pielęgnowania pamięci o szkolnych latach. Szczególnego znaczenia nabrały słowa „Odwiedzaj swoje wspomnienia…”.

Zgromadzeni goście mieli także możliwość wysłuchania dwóch recitali muzycznych. Miłym akcentem były też upominki dla gości – książka i film prezentujące historie szkoły. Po części oficjalnej przyszedł czas na długo oczekiwane rozmowy, spacer po szkole, czy zajrzenie do szkolnych kronik. Zapewne dla wielu gości była to niezwykła, sentymentalna podróż.

Tak właśnie w dniu święta szkoły połączyły się tradycja i nowoczesność, dawne dzieje z tym, co dziś przynosi czas.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości I LO w Wołominie.

Galeria:

Kategoria: