Aktywny koniec sierpnia w gminie Wołomin

Zdjęcie przedstawiające kobietę leżącą na trawie

Przedostatni weekend wakacji zapowiada się niezwykle interesująco, sprawdźcie sami!

Sobota 26 sierpnia
godz. 9:30 – joga w parku, Park Wiktoryn (u zbiegu ulic Wileńskiej i Legionów)
Zapraszamy na bezpłatne zajęcia jogi! Spotkania skierowane są także do osób, które dopiero rozpoczęły lub chcą rozpocząć swoją przygodę z jogą. Jeśli nie masz swojej maty to nie szkodzi, bo otrzymasz ją do dyspozycji na miejscu (na uczestników będzie czekać 15 mat).
Projekt jest realizowany w ramach minigrantów Wołomin Odnowa: wsparcie projektów lokalnych – edycja 2023 na terenie objętym Gminnym Programem Rewitalizacji.

godz. 10:00-15:00 Odpust w parafii Matki Bożej Częstochowskiej i Rodzinny Rajd Rowerowy, ul. Kościelna 54
godz. 10:00 – Msza Św. Odpustowa
godz. 11:30 – Oficjalne rozpoczęcie festynu w ogrodach
godz. 11:40 – Wspólna Makarena
godz. 11:50 – Pokaz iluzjonisty Tomka
godz. 12:00 – Rozpoczęcie rejestracji na Rodzinny Rajd Rowerowy
godz. 12:05 – Występ Szymona Wróbla, laureata The Voice of Powiat IV
godz. 12:20 – Pokaz iluzjonisty Tomka
godz. 12:35 – Wspólne śpiewanie pieśni biesiadnych i innych
godz. 12:50 – Przygotowanie do Rodzinnego Rajdu Rowerowego
godz. 13:00 – Start Rodzinnego Rajdu Rowerowego wokół Wołomina
godz. 13:05 – Wspólne śpiewanie pieśni biesiadnych i innych
około godz. 14:40 – Planowane zakończenie Rodzinnego Rajdu Rowerowego i wręczenie medali najmłodszym uczestnikom
godz. 15:00 – Zakończenie
Podczas Festynu funkcjonować będzie strefa gastronomiczna oraz przestrzeń zabaw i atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodzin.

godz. 10:00 „Śniadanie na trawie” (godz. 10:00-12:00) i Biblioteka na 2Kołach (godz. 11:00-15:00), Park Wiktoryn (u zbiegu ulic Wileńskiej i Legionów)
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej wraz z partnerem projektu, Środowiskowym Domem Samopomocy w Wołominie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza na wspólne śniadanie! W trakcie wydarzenia będzie można zjeść coś pysznego, przygarnąć przepisy na coś dobrego oraz skorzystać z „Biblioteki na 2kołach”. Podczas spotkania wyrobisz kartę, oddasz i wypożyczysz książki, zapoznasz się z ofertą Biblioteki. O każdej pełnej godzinie odbywają się warsztaty literacko-plastyczne. Nadwyżki jedzenia zostaną przekazane do Lodówki Społecznej.
Spotkanie kulinarno–czytelnicze odbędzie się w ramach zadania „BLISKO ludzi, smaków i kultury”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

godz. 10:30-13:30 Mini Piknik Sportowo Rekreacyjny, boisko Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu, ul. Szkolna 1
Zapraszamy na piłkarską sobotę w Zagościńcu, gdzie w 3 strefach odbędą się turnieje i konkursy piłkarskie. ZAPISY TRWAJĄ DO PIĄTKU 25 SIERPNIA, DO GODZ. 12:00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Akademii Młodego Piłkarza GOOL (bezpośredni link do formularza zgłoszeniowego).

Niedziela 27 sierpnia
godz. 11:30- Piknik charytatywny UltraMarzenie dla Pawła Pietrzaka, Teren przy starej szkole w Majdanie
Podczas Pikniku zbierane będą środki na pionizator dla Pawła Pietrzaka, który urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. W programie: gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchane zabawki, grill i grochówka, pyszne ciasta i przekąski, muzyka i tańce.
JAK MOŻNA POMÓC PAWŁOWI?
– wpłatą datku na jego konta,
– uczestnictwem w pikniku, gdzie zbierane będą środki na rehabilitację Pawła,
– dobrym słowem, wsparciem rodziny
KONTA DO WPŁAT:
https://www.siepomaga.pl/pawel-pietrzak (aktywny link), który jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”:
https://dzieciom.pl/podopieczni/7826 (aktywny link)
NR rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 W tytule przelewu wpisz: 7826 Pietrzak Paweł darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

godz. 19:00 – Koncert Klasyka na skwerze w wykonaniu uczniów i pracowników Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, skwer im. Pawła Seweryna Rozbickiego przy zbiegu ulic Kościelnej i Sikorskiego
Przed nami kolejna muzyczna uczta w wykonaniu uczniów i pracowników Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wołominie!

Wtorek 29 sierpnia
godz. 19:00 – Wakacyjny STREET WORKOUT na Huraganie, siłownia plenerowa OSIR Huragan, ul. Korsaka 4
Młodzież i dorosłych zainteresowanych kalisteniką zapraszamy na kolejny, bezpłatny trening prowadzony przez trenera z siedemnastoletnim doświadczeniem w sportach wytrzymałościowo-siłowych.

Środa 30 sierpnia
godz. 19:00 – Wakacyjne Zabiegane Środy dla Każdego, orlik przy ZS nr 3, ul. Kazimierza Wielkiego 1
Stowarzyszenie Zabiegany Wołomin zaprasza na bezpłatne treningi skierowane zarówno do doświadczonych , jak i początkujących biegaczy. Wydarzenie skierowane jest do dzieci od 12 roku życia, młodzieży oraz dorosłych.