Aktywny początek września w gminie Wołomin!

Zdjęcie przedstawiające kobietę leżącą na trawie

Piątek 1 września
Gminne obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej
godzina 8:00 – Msza święta w intencji poległych Bohaterów w II wojnie światowej w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, ul. Kościelna 54
godzina 9:00 – Apel pamięci oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym bohaterom ziemi wołomińskiej poległym w walce z okupantem hitlerowskim w latach 1939-1945, Plac 3 Maja w Wołominie

Sobota 2 września
godz. 8:00-10:00 – Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych
Zlot rozpocznie się w dniu 2 września 2023 r. na parkingu przed Urzędem Miejskim w Wołominie (ul. Ogrodowa 4) o godz. 8.00. Klasyki będzie można podziwiać do godz. 10:00. Z Wołomina auta ruszą w rajd prowadzący do mety w Rybienku Leśnym k. Wyszkowa.

Sobota 2 września
godz. 9:30 – joga w parku, Park Wiktoryn (u zbiegu ulic Wileńskiej i Legionów)
Zapraszamy na bezpłatne zajęcia jogi! Spotkania skierowane są także do osób, które dopiero rozpoczęły lub chcą rozpocząć swoją przygodę z jogą. Jeśli nie masz swojej maty to nie szkodzi, bo otrzymasz ją do dyspozycji na miejscu (na uczestników będzie czekać 15 mat).
Projekt jest realizowany w ramach minigrantów Wołomin Odnowa: wsparcie projektów lokalnych – edycja 2023 na terenie objętym Gminnym Programem Rewitalizacji.

Środa 6 września
godz. 19:00 – Wakacyjne Zabiegane Środy dla Każdego, orlik przy ZS nr 3, ul. Kazimierza Wielkiego 1
Stowarzyszenie Zabiegany Wołomin zaprasza na bezpłatne treningi skierowane zarówno do doświadczonych, jak i początkujących biegaczy. Wydarzenie skierowane jest do dzieci od 12 roku życia, młodzieży oraz dorosłych. Serdecznie zapraszamy na ostatnie spotykanie w cyklu wakacyjnym.