Apel o przyśpieszenie procedur, które pozwolą na rozpoczęcie rozbudowy DW 634

Apel o przyśpieszenie procedur, które pozwolą na rozpoczęcie rozbudowy DW 634

Od ponad 20 lat mieszkańcy Wołomina czekają na modernizację drogi wojewódzkiej nr 634. Samorząd województwa mazowieckiego zarezerwował na tę inwestycję kilkadziesiąt milionów złotych i jest gotów, by ogłosić przetarg. Z nieznanych powodów wojewoda mazowiecki wciąż nie wydał zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a w przypadku dwóch odcinków inwestycji nie wszczął jeszcze postępowania.

Podczas konferencji prasowej w dn. 19 lipca 2021 roku burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan wspólnie z radnymi sejmiku województwa mazowieckiego: Krzysztofem Strzałkowskim oraz Piotrem Kandybą wystąpili ze wspólnym apelem o przyśpieszenie procedur, które pozwolą na rozpoczęcie wyczekiwanej rozbudowy. Podczas konferencji burmistrz Wołomina apelowała:

„Co się stało Panie Wojewodo, że od 16 marca 2021 r. nie wszczęto procedury potrzebnej do wydania decyzji ZRID? W imieniu mieszkańców gminy Wołomin prosimy o dołożenie niezbędnej staranności w tym temacie. Apelujemy, aby miał Pan na uwadze bezpieczeństwo i potrzeby mieszkańców – infrastruktura drogowa to ważna przestrzeń dla rozwoju Wołomina. Dziękuję radnym sejmiku województwa mazowieckiego za współpracę i zainteresowanie potrzebami mieszkańców gminy Wołomin. Nasz rozwój to rozwój całego Mazowsza. Oby inwestycja ruszyła jak najszybciej – wszystko w rękach wojewody mazowieckiego”.