Apel – Pomoc dla szpitala

Apel - Pomoc dla szpitala

Apel Szpitala:

Każdy może wesprzeć szpital w walce z COVID-19

Drodzy mieszkańcy Powiatu Wołomińskiego,

W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem COVID – 19, zwracamy się z uprzejmą prośbą do podmiotów gospodarczych oraz do osób fizycznych mogących udzielić pomocy naszemu Szpitalowi, o udzielenie wsparcia pieniężnego lub rzeczowego, na pomoc w zakresie profilaktyki, a także leczenia pacjentów wymagających świadczenia usług medycznych związanych z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia.

Dla darowizn pieniężnych uruchomiony został wyodrębniony rachunek bankowy:
64 89230008 0150 7177 2015 0006
Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie
ul. Gdyńska 1/3 (05 – 200) Wołomin

Pragniemy poinformować, iż w pakiecie działań tarczy antykryzysowej ogłoszonym przez Ministerstwo Finansów będzie możliwość odliczenia w podatku PIT i CIT
darowizn pieniężnych lub rzeczowych przekazanych na cele związane z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia koronawirusem dla podmiotów świadczących opiekę zdrowotną, w tym transport sanitarny.

Wszelka pomoc będzie dla pacjentów oraz personelu medycznego naszego Szpitala bardzo cenna za co składam serdeczne podziękowanie.

Dobrych osób jest bardzo dużo, jednak prosimy uważać na fikcyjne konta, które mogą wprowadzać w błąd twierdząc, że zbierają pieniądze lub środki ochronne na rzecz naszego Szpitala. Jeśli spotkali się Państwo z taką sytuacją, prosimy o zgłaszanie na najbliższy Komisariat Policji.

Różne akcje prowadzone są przez naszych mieszkańców, stowarzyszenia i fundację:

1. Szyjemy Maseczki dla Szpitala w Wołominie
GRUPA MA NA CELU POMOC W ZORGANIZOWANIU ARTYKUŁÓW HIGIENICZNYCH DLA SZPITALA W WOŁOMINIE
https://www.facebook.com/groups/592400424693752/

2. Zbiórki:
Koło Gospodyń Wiejskich w Duczkach oraz wołomińska Fundacja Daj Mi Skrzydła.  https://pomagam.pl/szpitalwolomin

3. Rodzice: