Białe soboty dla dzieci we wrześniu

Białe soboty dla dzieci we wrześniu

UWAGA! 4 września wyczerpano pulę zapisów do ortopedy, alergologa oraz okulisty! Możliwe są zapisy na pozostałe konsultacje i badania.

4 i 5 września 2018 roku rozpoczną się zapisy na badania profilaktyczne dla dzieci w wieku od 3 miesiąca życia do 16 r.ż. mieszkających na terenie gminy Wołomin. Badania i porady będą realizowane w poradniach specjalistycznych na 1 piętrze Szpitala Powiatowego przy ul. Gdyńskiej 1/3 w Wołominie w dniach 8 i 22 września w godzinach 9:00-13:00.

Zapisy na badania odbędą się wyłącznie w dniach 4-5 września pod numerem telefonu 22 763 30 76  w godzinach 9:00- 16:00.

Każde dziecko będzie mogło skorzystać z dwóch badań i jednej konsultacji w zakresie:
1. Oznaczenia poziomu witaminy D – badanie.
2. Badania ortopedycznego w kierunku wykrywania i diagnostyki wad postawy.
3. Pomiarów antropometrycznych z pomiarem ciśnienia, oceną procentowa tkanki tłuszczowej wraz z konsultacją pediatryczną – badanie z konsultacją.
4. Przesiewowych badań słuchu.
5. Porady dietetyka, profilaktyki nadwagi i otyłości – konsultacja.
6. Badań przesiewowych alergologicznych – konsultacja.
7. Badań wzroku.
8. Spirometria – badanie.

Badania spirometryczne są metodami stosowanymi w diagnostyce chorób dolnych dróg oddechowych. Ułatwiają rozpoznanie między innymi astmy.

Oznaczenie poziomu witaminy D we krwi żylnej – witamina D pozwala lepiej przyswajać organizmowi wapń i fosfor, wzmacnia zęby i kości, wspomaga układ immunologiczny, mięśniowy i nerwowy, łagodzi stany zapalne skóry. Niedobór często powoduje krzywicę u dzieci. Witamina D wpływa pozytywnie na nasz organizm i gwarantuje prawidłowe rozwijanie się młodego organizmu. Jednakże niebezpieczna jest w zarówno w nadmiarze, jak i niedoborze. Często zbyt duża ilość ma gorszy wpływ niż niedobór. Nadmiar tej witaminy wywołuje: wymioty, zaparcia, nudności, uszkodzenie nerek, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, również wytrącanie się nadmiaru wapnia w woreczku żółciowym i nerkach, które może prowadzić do kamicy.

Konsultacja ortopedyczna – ocena sylwetki ciała z uwzględnieniem wad postawy, asymetrii, koślawości kolan stóp.

Konsultacja okulistyczna – ocena ostrości widzenia, badanie dna oka – wykrywanie wad wzroku.

Konsultacja alergologiczna – na podstawie wywiadu i badania podmiotowego diagnostyka w kierunku alergii, astmy, nietolerancji pokarmowych, uczuleń.

Kategoria: