Ćwiczenia z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności w dn. 17-21 maja

ostrzeżenie alarm

W dn. 17-21 maja 2021 odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Organizatorem ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21 jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (na podstawie rozkazu nr 89 Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych z dn. 30 kwietnia 2021 r. w sprawie przeprowadzenia ćwiczenia taktyczno -specjalnego pk. RENEGADE/SAREX-21). Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez „fikcyjny” statek powietrzny, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

Na terenie gminy Wołomin znajduję się 7 syren Systemu Wczesnego Ostrzegania o zagrożeniach, zlokalizowanych w następujących miejscach, które zostaną uruchomione w ramach ww. ćwiczeń przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego:

I. – PA-31- Urząd Miejski w Wołominie ul. Ogrodowa 4
II. – PA-32 – Ośrodek Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie ul. Korsaka 4
III. – PA-33- Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie ul. 1 – go Maja 19
IV. – PA- 34- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Wołominie Al. Armii Krajowej 81
V. – PA-35- Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Królowej Jadwigi w Wołominie ul. Poprzeczna 6
VI. PA-36- Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o. o. w Wołominie ul. Łukasiewicza 4
VII. PA- 37- Miejski Dom Kultury w Wołominie ul. Mariańska 7

Ćwiczenia z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności w dn. 17-21 maja


System wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi w Powiecie Wołomińskim jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.