Debata nt. bezpieczeństwa seniorów

Debata nt. bezpieczeństwa seniorów

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. Szczególnie jeżeli wiek sprawia, że nie jesteśmy już tacy silni i sprawni jak kiedyś. Dlatego powstał program Bezpieczny Wołomin – wspólnie zatroszczmy się o nasz spokój.

We wtorek 18 grudnia 2018 r. w siedzibie Koła nr 1 PZERiI odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. W debacie udział wzięli przedstawiciele KPP w Wołominie Naczelnik Wydziału Prewencji nadkomisarz dr Mariusz Pawlak, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji komisarz Michał Sputo, dzielnicowa asp. szt. Aneta Borowiec, przedstawiciele OPS-u: Małgorzata Gałan i Tomasz Budrowski, Zastępca Komendanta w Straży Miejskiej w Wołominie Jarosław Gorczyca, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mariusz Księżopolski oraz wołomińscy seniorzy.
Prelegenci opowiedzieli o zagrożeniach, z którymi spotykają się osoby starsze. Dowiedzieliśmy się o tym jak działa Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, który powstał w zeszłym roku oraz o sposobach walki z przemocą dotykającą seniorów. Każdy, niezależnie od wieku powinien czuć się bezpiecznie!

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania:

Kategoria: