Dezynfekcja przestrzeni miejskiej

Dezynfekcja przestrzeni miejskiej

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy Wołomin, przy ścisłej współpracy z Panem Bogdanem Domagałą z firmy DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. rozpoczęliśmy akcję dezynfekcji przestrzeni miejskiej w Wołominie.

Dezynfekcja przeprowadzana jest za pomocą dostarczonego przez firmę DJCHEM CHEMICALS POLAND nadtlenku wodoru rozcieńczonego znaczną ilością wody.

Środek jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, a także nie powoduje żadnego skażenia środowiska. Użycie preparatu jest stale monitorowane przez przeszkolony personel. Po kilku minutach od użycia preparat ulega całkowitemu rozkładowi do bezpiecznych produktów. Jako środek zapobiegania koronawirusowi był stosowany m.in. w Japonii i znajduje się na liście środków zalecanych do przeprowadzania dezynfekcji rekomendowanych przez WHO.

Zgodnie z sugestiami P. Bogdana Domagały, który reprezentuje firmę DJCHEM CHEMICALS POLAND (firma posiada kompetencje w zakresie ratownictwa chemicznego) jest to najlepszy z dostępnych środek prewencyjny – nie powoduje podrażnień błon śluzowych i dróg oddechowych, co jest szczególnie istotne w kontekście walki z SARS-CoV-2.

Środek został dostarczony nieodpłatnie przez DJCHEM CHEMICALS POLAND wraz z częścią sprzętu do rozpylania. Pozostałe urządzenia (opryskiwacze mechaniczne i ciśnieniowe) są w posiadaniu Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Wołominie oraz gminnych OSP, co znacznie obniżyło koszt przeprowadzenia akcji.

Systematyczną dezynfekcję przeprowadzają strażnicy miejscy oraz ochotnicy z gminnych Straży Pożarnych. Zostali wyposażeni w odpowiednie środki ochronne w tym kombinezony, gogle, rękawice i maski. Odkażane są przestrzenie najczęściej odwiedzane przez mieszkańców takie jak okolice poczty, miejskich przychodni, przystanki autobusowe, parkingi itp.

Podejmowane działania maja na celu tylko jedno – powstrzymanie koronawirusa. 

Kategoria: