Dodatkowe środki na nową siedzibę filii miejskiej biblioteki

Dodatkowe środki na nową siedzibę filii miejskiej biblioteki

Aż 1,5 mln zł pozyskała gmina Wołomin na nową siedzibę filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie. Dofinansowanie pochodzi z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2, Infrastruktura Bibliotek 2021-2025.

Pozyskane środki pozwolą na adaptację budynku Wiejskiego Domu Kultury przy ul. Klonowej 24 w Lipinkach, który będzie pełnił funkcję biblioteki, ośrodka kultury i miejsca spotkań społeczności lokalnej. Gmina Wołomin wykona pełen remont budynku wraz z wyposażeniem oraz zmodernizuje otoczenie. Budynek będzie również dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Znajdzie się tu miejsce na plenerową czytelnię letnią, kącik do zabawy z dziećmi i zakątek do aktywnej pracy z seniorami. Pomyślano również o potrzebach młodzieży, dla której powstanie oddzielna przestrzeń wyposażona w sprzęt do słuchania muzyki, miejsce do gry w planszówki i wypożyczalnię gier retro. Nie zabraknie również nowoczesnych technologii – zaplanowano stanowiska komputerowe z dostępem do internetu i strefę druku 3D.