Drugie spotkanie z cyklu “Twoja i moja historia”

Drugie spotkanie z cyklu "Twoja i moja historia"

W czwartek 25 kwietnia 2019 roku o godzinie 19:00 w Izbie Muzealnej Wodiczków (Al. Armii Krajowej 43) odbędzie się drugie spotkanie z cyklu “Twoja i moja historia”. W trakcie poznamy losy małżeństwa Heleny i Stefana Nasfeterów oraz Eugeniusza Wodiczki. Spotkanie uświetni występ występ Katarzyny Kaswen-Wilk, której będzie akompaniować Anna Kornacka.

Na cykl “Twoja i moja historia” złożą się cztery spotkania połączone z wykładami przybliżającymi mieszkańcom Wołomina sylwetki ważnych postaci, które wpisały się w chlubną historię naszego miasta: Henryka Konstantego Woyciechowskiego, Zofii Nałkowskiej, Wiery Gran oraz rodziny Nasfeterów i Wodiczków.

Na najbliższym spotkaniu poznamy dzieje małżeństwa Heleny i Stefana Nasfeterów, które przybliży Joanna Hołubicka, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów. Życiorys kolejnego przedstawiciela rodziny Wodiczków, Eugeniusza, najstarszego syna Franciszka Wodiczki, przedstawi Danuta Michalik, założycielka Izby Muzealnej Wodiczków w Wołominie.

W koncercie towarzyszącym temu spotkaniu wystąpi Katarzyna Kaswen-Wilk, sopran, wraz z Anną Kornacką, fortepian. W programie koncertu znajdą się m.in. utwory: „Ave Maria” F. Schuberta, „Summertime”G. Gershwina, „Ich bin von Kopf bis Fuẞ auf Liebe eingestellt” F. Holländera, „Ch’il bel sogno di Doretta” G. Pucciniego, wokaliza W. Kilara z filmu „Dziewiąte wrota” R. Polańskiego.

Najbliższe spotkanie „Twoja i moja historia” odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godz.19.00 w Izbie Muzealnej Wodiczków. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Projektem „Twoja i moja historia” Fundacja ODA włącza się w uroczystości z okazji 100-lecia nabycia praw miejskich przez miasto. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” finansowanego przez Gminę Wołomin.

Kategoria: