Dyskusja pokonkursowa – odwołana

Dyskusja pokonkursowa - odwołana

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, ogromny wzrost zachorowań i najnowsze zalecenia rządu dyskusja pokonkursowa w sprawie koncepcji zagospodarowania, która miała się odbyć 25 stycznia zostaje odwołana. Zależy nam, aby każdy zainteresowany dalszymi losami Placu 3 Maja miał bezpieczne narzędzia do wyrażenia swojej opinii. O nowym terminie i formule spotkania poinformujemy Państwa wkrótce.


Pod koniec minionego roku w Wołominie rozstrzygnięto konkurs na koncepcję zagospodarowania Placu 3 Maja w Wołominie (bezpośredni link do strony z wynikami konkursu). Konkurs był pierwszym etapem realizacji zadania pod nazwą Ożywienie Placu 3 Maja wskazanego w Gminnym Programie Rewitalizacji Wołomin 2023 z perspektywą do 2030. Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania – wpłynęło w sumie 8 prac konkursowych, spośród których Sąd Konkursowy wybrał 3 najlepsze.

Przyszedł czas na zaprezentowanie zwycięskich koncepcji szerszej publiczności, dlatego już od najbliższej soboty (22 stycznia br.) wszystkie prace konkursowe będzie można oglądać w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Wołominie, ul. Mariańska 7. Wstęp na wystawę będzie możliwy w godzinach pracy MDKu.

Wszystkich zainteresowanych dalszymi losami Placu 3 Maja zapraszamy do udziału w dyskusji pokonkursowej, która odbędzie się we wtorek 25 stycznia 2022 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej MDK. Wstęp na dyskusję jest wolny i  nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia, jednak obecność na spotkaniu jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu wydarzenia (link do pliku z treścią regulaminu, .pdf, 111 kB).

W dyskusji pokonkursowej udział wezmą sędziowie oraz autorzy koncepcji. Laureaci będą prezentować swoje prace a wszyscy zgromadzeni będą mieli możliwość porozmawiać na temat koncepcji zagospodarowania Placu 3 Maja.

Osoby, które z jakichkolwiek względów nie mogą osobiście zjawić się na dyskusji, a mają pytania dot. koncepcji zagospodarowania Placu 3 Maja zachęcamy do przesłania pytań na adres mailowy plac3maja@wolomin.org.pl (do poniedziałku 24 stycznia br. do godz. 17.00). W trakcie dyskusji postaramy się udzielić odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za ogrom pracy, jaki włożyli tworząc koncepcje. O ich wysokim poziomie świadczy fakt, że wybór najlepszej wcale nie był prosty ani oczywisty. Jest nam niezmiernie miło, że wołomiński plac okazał się dla Was tak inspirującym tematem.