Dzień Drzewa w Wołominie!

Dzień Drzewa w Wołominie!

Przed nami wielkie święto wszystkich miłośników przyrody – Dnia Drzewa! Z okazji tego pięknego święta przygotowaliśmy dla mieszkańców gminy Wołomin wiele atrakcji, które sprawią, że w naszym Liczniku Drzew zaroi się od kolejnych nasadzeń! Serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny, który odbędzie się 16 października, w godzinach 11:00 – 18:00 w parku przy Muzeum Nałkowskich w Wołominie.

Celem naszego wydarzenia jest upowszechnienie wiedzy i podniesienie świadomości społecznej mieszkańców w zakresie roli drzew w ochronie powietrza. Tegoroczny festyn jest zorganizowany przy pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022”.

Co przygotowaliśmy? Konkursy dla dzieci, warsztaty ogrodnicze i plastyczne „Malowane liśćmi” polegające na tworzeniu obrazów z użyciem liści drzew, krzewów i płatków kwiatów, tworzenie lasu w szkle, malowanie eko-toreb i wiele więcej! Ponadto w ramach edukacji ekologicznej w zakresie ochrony przyrody i powietrza dla najmłodszych przewidziany jest spektakl “Wielka przygoda małej chmurki” przestawiającym wpływ zanieczyszczeń powietrza, niskiej emisji, spalin i ocieplenia klimatu na przyrodę, a dla starszych wykład przyrodnika. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jakie rośliny najlepiej filtrują powietrze oraz będą mogli zadać pytania naszym Eko-Edukatorom. O godzinie 11:30 wyruszymy z parku Miśka (skrzyżowanie ulic Legionów i Wileńskiej) na spacer z dendrologiem – dr hab. Jakubem Dolatowskim, współautorem trzynastego, gruntownie unowocześnionego i rozszerzonego wydania „Dendrologii” – podstawowego na rynku polskim podręcznika dendrologii.


Wydarzenie organizowane jest w ramach realizacji zadania pn. „Przeprowadzenie dwóch akcji informacyjno-edukacyjnych w Gminie Wołomin” współfinansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego.