Dzień Otwarty w sortowni odpadów w Wołominie

Dzień Otwarty w sortowni odpadów w Wołominie

Czy śmieci mogą wywoływać pozytywne skojarzenia i emocje? Oczywiście, że tak. Wystarczy wziąć udział w Dniu Otwartym w sortowni odpadów w Wołominie i przekonać się ile dobrego można zdziałać sortując śmieci i dbając o środowisko.

Na uczestników dnia otwartego w sortowni czeka naprawdę dużo atrakcji. Żeby z nich skorzystać wystarczy odwiedzić Miejski Zakład Oczyszczania Miasta w Wołominie ul. Łukasiewicza 4, w sobotę 21 kwietnia, w godzinach 10:00 – 13:00 i włączyć się w akcje przewidziane przez organizatorów.

Uczestnicy będą mieli szansę:

  • wymienić plastik, papier i szkło na sadzonki drzew i krzewów
  • zrobić coś dla innych włączając się w akcję „Odkręcamy korki dla dzieciaków”
  • wziąć udział w konkursie „Drugie życie odpadów” i wygrać rower – Regulamin (plik PDF)

Informujemy, że zgodnie z Regulaminem w dn. 26 kwietnia 2018 r. wyłoniono dwóch zwycięzców. Rowery otrzymują pani Kinga Rakowska oraz pan Józef Bober. Przekazanie nagród nastąpi w dn. 7 maja 2018 r. Fundatorem nagród jest Miejski Zakład Oczyszczania Miasta Sp. z o.o. w Wołominie.

Wszyscy zainteresowani wymianą śmieci na sadzonki drzew i krzewów powinni pamiętać, że surowce muszą być wysortowane zgodnie z instrukcją segregowania odpadów obowiązującą w naszej gminie, bez innych zanieczyszczeń. Drzewka będą wydawane za co najmniej 1 worek plastiku lub 1/2 worka papieru lub 1/2 worka opakowań szklanych.

Podczas dnia otwartego w wołomińskiej sortowni spędzimy czas robiąc coś dobrego dla siebie, dla środowiska i dla innych.

Wszystkich serdecznie zapraszamy i życzymy miłego ekologicznego dnia.

Kategoria: