Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina zaprasza na gminne obchody 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 [video]

Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina zaprasza na gminne obchody 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 [video]

Zachęcamy do obejrzenia filmu z zaproszeniem Elżbiety Radwan Burmistrz Wołomina na gminne obchody 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920.

LINK DO FILMU

Świętować można w ciszy i zadumie lub bardzo hucznie. Szanujemy każdy wybór, dlatego program uroczystości związanych z rocznicami Bitwy Warszawskiej jest bardzo różnorodny. Nie zmienia się jedno: zawsze chcemy świętować razem – z jak największą liczbą mieszkańców i gości.

11 sierpnia rozpoczynamy oficjalne obchody w Wołominie pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny 1920 roku, by przypomnieć, że zwycięski bój, który zmienił losy Europy i świata rozegrał się na terenie naszej gminy.

W kolejnych dniach świętujemy w Ossowie – miejscu naznaczonym krwią i wielkim triumfem Polaków. Tu możemy oddać się zadumie podczas mszy świętej polowej w miejscu śmierci księdza Ignacego Skorupki. Pokłonić się pod Tablicami Narodów, które niosły pomoc naszym przodkom w 1920 roku lub poczuć niezwykłą atmosferę na pikniku historycznym*.
Bez względu na to, który punkt programu wybierzecie w nadchodzących obchodach, Wasza obecność zaświadczy o szacunku, który jesteśmy winni Bohaterom i wdzięczności, którą niesiemy w sercach.
Bądźmy razem podczas 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej – solidarni i zjednoczeni. Mówmy jednym głosem – Chwała Bohaterom!
*Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.