Festiwal Literacki Znaczenia

Festiwal Literacki Znaczenia

Festiwal „Znaczenia” to festiwal jednego dnia i jednej książki.

Na podstawie wybranego przez kapitułę tytułu zorganizujemy debatę, seanse filmowe, wystawę sztuki, spotkania autorskie i warsztaty dla dzieci, które wszystkim pozwolą pogłębić i poszerzyć znaczenia zawarte w tekście. Mamy nadzieję, że pozwolą też dobrze się bawić. W odróżnieniu od większości nagród, w tym wypadku najważniejszym kryterium wyboru książki będzie jej zdolność do inicjowania dyskusji, pobudzania działań i spotkań ludzi.

Nagrodę Literacką „Znaczenia” jury postanowiło w tym roku przyznać Jakubowi Kornhauserowi za wydane przez Książkowe Klimaty „Premie górskie najwyższej kategorii”, które mistrzowsko rejestrują rowerowanie po podkrakowskich peryferiach, a krajobraz i żywe, żwawe jego doświadczanie zamykają w precyzyjnie dobranym słowie. Uważne, skupione na detalu obserwacje przechodzą w językowe pogłębienia pejzażu. Mamy nadzieję, że spontaniczna radość jazdy na rowerze w meandrach języka udzieli się również czytelniczkom i czytelnikom podczas wrześniowego festiwalu.

Wydarzenia odbędą się 11 września w wołomińskiej bibliotece, kinie, w pobliskim parku, restauracjach.

Głównym organizatorem festiwalu jest Mazowiecki Instytut Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie, a partnerami gmina Wołomin, magazyn kulturalny „Dwutygodnik” i Czytelnia Słów i Dźwięków “Elektra”.

Szczegółowy opis poszczególnych punktów programu znajdziecie Państwo na stronie www.znaczenia.pl/program/

Plakat festiwal