Finał Mini Mistrzostw Świata AMP GOOL!

Finał Mini Mistrzostw Świata AMP GOOL!

Mistrzostwa Świata w Rosji trwają w najlepsze. W związku z tym wydarzeniem Akademia Piłkarska GOOL zorganizowała dla swoich podopiecznych turniej „Mini Mistrzostwa Świata AMP GOOL”, w których każda lokalizacja reprezentowała dany kraj biorący udział w Mundialu rozgrywanym w Rosji.

Na początek blisko 1000 zawodników z całej akademii rywalizowało ze sobą podczas turniejów eliminacyjnych w czterech kategoriach wiekowych: 2011/12, 2009/10, 2007/08 2004/06, gdzie dwie najlepsze drużyny awansowały do Wielkiego Finału Mini Mistrzostw Świata w Wołominie. Turniej finałowy odbył się w niedzielę 17 czerwca na stadionie miejskim w Wołominie. Punktualnie o godzinie 10.00 do zmagania w Wielkim Finale Turnieju przystąpili zawodnicy z roczników 2011/12. Dla każdego z tych młodych zawodników było to niesamowite przeżycie, co było doskonale widać na boisku. Każdy z nich dawał z siebie wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności. Do rywalizacji w tej kategorii przystąpiło 8 drużyn, które zostały one podzielone na dwie grupy rozgrywające mecze w systemie każdy z każdym. Po zakończeniu rywalizacji grupowej, drużyny rozegrały mecze o 1, 3, 5/8 miejsca.

Następnie na boisku mogliśmy zobaczyć zawodników z roczników 2010/09. Tu również do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Na boisku ponownie nie zabrakło piłkarskich emocji, których dostarczali najlepsi kibice pod słońcem, czyli rodzice naszych małych zawodników. następni na boisku zameldowali się zawodnicy z roczników 2008/07. Także podczas tych rozgrywek nie można było narzekać na frekwencję zarówno zawodników, jak i ich kibiców. Ostatni na boisku pojawili się najstarsi podopieczni Akademii z roczników 2004/06.

Na koniec każdej z kategorii zawodnicy otrzymali z rąk zastępcy burmistrza gminy Wołomin Roberta Makowskiego oraz Prezesa Akademii Piłkarskiej GOOL Jakuba Szcześniaka pamiątkowy medal, a trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii otrzymały puchary i nagrody rzeczowe. Dodatkowo podczas turnieju odbyły się trzy licytacje. Na początek można było wylicytować koszulkę aktualnego Mistrza Polski – Legii Warszawa z autografami zawodników. Następnie licytowano rękawice z autografami reprezentantów Polski – Wojciecha Szczęsnego oraz Łukasza Fabiańskiego, a na koniec można było wylicytować oryginalną piłkę Legii Warszawa również z podpisami zawodników. Jak co roku cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na zakup nowego sprzętu treningowego dla podopiecznych Akademii Piłkarskiej GOOL.

Klasyfikacja końcowa kategorii 2011/12
1.Meksyk – AMP Stanisławów I
2.Korea Płd. – AMP Łosice
3.Maroko – AMP Legionowo
4.Peru – AMP Siedlce
5.Australia – AMP Stare Bosewo
5.Argentyna – AMP Tłuszcz
5.Kolumbia – AMP Wołomin
5.Senegal – AMP Olszewo-Borki

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec: Marcin Zimnoch
Najlepszy Bramkarz: Tomasz Udko
Najlepszy zawodnik: Seweryn Mucha
Najmłodszy zawodnik: Katarzyna Głosek

Klasyfikacja końcowa kategorii 2010/09
1.Meksyk – AMP Stanisławów I
2.Maroko – AMP Legionowo
3.Serbia – AMP Leśniakowizna
4.Korea Płd. – AMP Łosice
5.Peru – AMP Siedlce
5.Urugwaj – AMP Ostrów Maz.
5 .Kolumbia – AMP Wołomin
5 .Senegal – AMP Olszewo-Borki

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec: Franciszek Warchoł
Najlepszy Bramkarz: Piotr Ławrynowicz
Najlepszy zawodnik: Jakub Utko
Klasyfikacja końcowa kategorii 2008/07
1.Korea Płd. – AMP Łosice
2.Portugalia – AMP Goworowo
3.Nigeria – AMP Klembów
4.Meksyk – AMP Stanisławów I
5.Kolumbia – AMP Wołomin
5.Australia – AMP Stare Bosewo
5.Polska – AMP Duczki
5.Chorwacja – AMP Kotuń

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec: Michał Białek
Najlepszy Bramkarz: Miłosz Mikiciuk
Najlepszy zawodnik: Hubert Bałazy

Klasyfikacja końcowa kategorii 2004/06
1.Portugalia – AMP Goworowo
2.Australia – AMP Stare Bosewo
3.Egipt – AMP Warszawa Wola
4.Kolumbia – AMP Wołomin
5.Polska – AMP Duczki
6.Meksyk – AMP Stanisławów I

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec: Kamil Kaczmarczyk
Najlepszy Bramkarz: Damian Zbyszyński
Najlepszy zawodnik: Jakub Postek

Kategoria: